21.09.2015 16:12
Sarıyer Özgür-Der Dayanışma Pikniği
Yazı boyutunu büyütmek için : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özgür-Der Sarıyer Temsilciliği, Emirgan Korusu’nda Suriyeli mülteci ailelerin ve çocukların da katıldığı bir piknik düzenledi.

Piknikte, Bahadır Kurbanoğlu birlikteliğin değeri ve sorumlulukların önemine dair bir konuşma gerçekleştirirken; Akif Bilgir de önümüzdeki yıl yapılacak olan faaliyetleri daha etkin ve nüfuz edici yürütebilmek için özverili ve kapsayıcı programlar gerçekleştirmenin gereği üzerinde durdu.

Konuşma ve sohbetlerde "Bulunduğumuz coğrafyanın bize sunduğu imkânları iyi değerlendirip, bu rahat durumun rehavetine kapılmadan daha aktif kurumsal faaliyetler gerçeklestirmemiz ve muhacir kardeşlerimize ensarlık etme mükellefiyetimizi de yerine getirmeye devam etmemiz gerekiyor." denildi.

1 Kasım seçim sürecine ilişkin analizler ve yaşanan hadiselerin Türkiye ve bölge özelinde ne anlama geldiğine ilişkin değerlendirmelerin de yapıldığı piknik programında, farklı tefsir okumaları ve Haksöz dergisi yazı-makale değerlendirmelerine ilişkin senelik program da masaya yatırıldı.

Emirgan Korusu'nun çocuk parkında Özgür-Der'li ve Suriyeli çocuklar doyasıya eğlenip kaynaşırken; hanımlar da gelecek yılın ortak çalışmalarının istişaresini gerçekleştirdi.

sariyer_ozgur-der_dayanisma_piknigi-(1).jpg

sariyer_ozgur-der_dayanisma_piknigi-(2).jpg

sariyer_ozgur-der_dayanisma_piknigi-(3).jpg