03.10.2015 20:40
Rusya’nın Suriye Müdahalesi İstanbul’da Protesto Edildi
Yazı boyutunu büyütmek için : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye’de yüz binleri katleden diktatör Esed’in yardımına koşan emperyalist Rusya, Özgür-Der’in çağrısıyla bir araya gelen grup tarafından, Rus Konsolosluğuna yapılan yürüyüşle protesto edildi.

300 bin mazlumun katili Esed'e, yaptığı askeri yığınak ve hava bombardımanıyla destek veren Rusya, Özgür-Der'in çağrısıyla Galatasaray Lisesi önünde buluşan topluluğun İstiklal Caddesi üzerindeki Rusya Konsolosluğu'na yaptığı yürüyüşle protesto edildi. 

Murat Ayar'ın sunuculuğu yaptığı eylemde "Emperyalist Rusya Suriye'den Defol!; Katil Rusya Afganistan'ı Unutma!" yazılı pankartların yanı sıra tevhid ve Özgür Suriye bayrakları taşındı.

Galatasaray Lisesi önünden sloganlar eşliğinden Rus Konsolosluğu önüne kadar yürüyen topluluk adına burada basın açıklaması yapıldı.

İlk olarak sözü alan Özgür-Der Genel Başkan Yardımcısı Kenan Alpay, özetle şunları söyledi:

"Suriye'de ne yazık ki 300 bin insan, bütün dünyanın gözü önünde katledildi. Bu rejimin hiçbir meşruiyeti kalmamıştır. Ama önce İran sonra da Rusya, bu rejimi çökmekten kurtarabilmek için amansız bir çaba sergilediler. Bu ülkeler Suriye rejiminin kiralık katili oldular. ABD ve Rusya emperyalist ortaklar, IŞİD senaryolarını kullanarak Suriye halkını katletmeye devam etmekten başka bir şey yapmadılar. Ancak bu zalimane çabalara rağmen, bu katil rejimi ayakta tutabilmek artık çok zorlaşmıştır. Bunu bilen Rusya da sahaya inerek vekâleten yürüttüğü savaşta asil olma rolüne soyunmuştur. Ve bunu ABD'ye, AB'ye rağmen değil, onların bilgisi ve gözetimi dâhilinde yapmıştır.

Katil BAAS rejimini ayakta tutmak için önce İran, askerleri ile Suriye'ye girdi. Ancak bu giriş, Esed'e fayda sağlamadığı gibi, söz konusu askerler tabutları ile ülkelerine döndü. Bu çaba yetmeyince Lübnan'dan Şii Hizbullah milisleri Suriye'ye girdi. Ancak dönüş yine tabutlar ile oldu. Şimdi de katil Rusya, askerleri ile direnişe karşı saldırıya geçti. Allah'ın izniyle bu gelişin de dönüşü tabutlar ile olacaktır."

Kenan Alpay'ın ardından İMKAN-DER'den Murat Özer konuştu ve şunlara değindi:

"Rusya tarih sahnesine katliamlarıyla çıkan bir ülke. Çeçenistan'da, Dağıstan'da, Kırım'da, Çerkezya'da Rusya'nın yaptığı katliamları geçen yıllarda protesto ettik. Suriye'de de bu ülkeden başka bir şey beklemiyoruz.

Suriye direnişi o kadar şanlı ve temiz bir direniş ki bütün kirli yüzleri deşifre ediyor. İran'ın İslami iddialı bütün söylemleri burada boşa çıkmıştır. Sözüm ona İslami tandanslı insan hakları örgütleri de bu katliama sessiz kalmıştır. Bu örgütler bugünlerde ayyuka çıkan PKK terörüne de bir şey söylemiyorlar. Mezkur örgütler, Suriye direnişinin arkasında ABD var diyerek karalamaya çalıştılar. Ama bu şanlı direniş bu alçak propagandayı da boşa çıkardı."

Eylem boyunca "Katil Rusya Suriye'den Defol!", "Katil ABD Ortadoğu'dan Defol!", "Katil Putin, Katil Obama", "Katil PKK-IŞİD Suriye'den Defol!", "İslami Hareket Engellenemez!", "Suriye Halkı Yalnız Değildir!", "İstanbul'dan Halep'e Direnişe Bin Selam!", "İşbirlikçi Hainler Hesap Verecek!", "Suriye'ye Özgürlük Direnişle Gelecek!", "Ahrar'a, Nusra'ya Direnişe Bin Selam!", "Yaşasın Halkın Özgür Ordusu!", "Yaşasın Suriye Direnişimiz!", "Emperyalizm Yenilecek, İslami Hareket Kazanacak!"  şeklinde sloganlar atıldı. Eylem tekbirlerle sona erdi.

Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın >>>

20151003-istiklal-caddesi-rusya-konsolosluk-08.jpg

20151003-istiklal-caddesi-rusya-konsolosluk-12.jpg

20151003-istiklal-caddesi-rusya-konsolosluk-14.jpg

20151003-istiklal-caddesi-rusya-konsolosluk-18.jpg

20151003-istiklal-caddesi-rusya-konsolosluk-23.jpg

Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayın >>>

DİĞER HABERLER