15.11.2015 14:28
Batman'da "Doğruluk ve İstikamet" Semineri Yapıldı
Yazı boyutunu büyütmek için : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özgür-Der Batman şubesinin bu yıl ki alternatif eğitim seminerleri kapsamında külliye binasında “Doğruluk ve İstikamet” konulu seminer, Musab Sevim tarafından sunuldu.

M. Tahir Sevim / Haksöz Haber

Musab Sevim seminere "Doğruluk ve İstikamet" kavramlarını açıklayarak başladı. İstikametin; doğruluk, itidal ve adalet içeren, akıl ve İslam çerçevesinde gerçekleşen yürüyüş manasına geldiğini kaydeden Sevim, sunumuna "istikametin; Müslümanların, Tevhid inancında ısrarlı ve kararlı bir şekilde kalmaları olduğu" şeklinde devam etti. "Ayet ve hadislerdeki istikamet vurgusu ve ısrarının temel esprisinin birey veya bireylerin Müslüman olmanın, Müslüman kalmanın ve Müslüman olarak can vermek olduğunu" ifade etti.

Daha sonra istikameti korumak ile ilgili nelerin yapılabileceği üzerinde duran Sevim; samimiyet, sabır, fedakârlık, çaba ve maddi ve manevi hicreti kuşanarak istikametimizi koruyabileceğimizi belirtti.

Sevim, Fatiha'nın bir istikamet duası olduğunu günde en az kırk defa tekrarlamanın Allah'ın bize bir ihsanı olduğunu ve böylelikle istikamet üzere kalma şansımızın arttığını ekledi.

Sevim, daha sonra kişiye istikametten alıkoyan unsurları; " korku, dünyevileşme, mal hırsı, ticaret, gönül okşayıcı makam, mevkii, mekan vs." olduğu şeklinde sıralayarak seminerini  istikamet duasıyla tamamladı.

9c68d773-2272-41fc-8d87-87a305fa063d.jpg

DİĞER HABERLER