03.12.2016 17:48
Halep’te Yaşanan İnsanlık Katliamı Bingöl’de Tel’in Edildi
Yazı boyutunu büyütmek için : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu olarak Bingöl Saat Kulesi önünde, Halep’te yaşanan katliamlara yönelik kitlesel eylem düzenlendi.

Platform adına konuşma yapan Vahdettin Altınova, Suriye direnişinin en büyük insanlık katliamlarından birinin bu günlerde Halep'te yaşandığını, küresel şer odaklarının ise bu konuda büyük bir sessizliğe gömüldüğünü belirtti. Biz Müslümanların ise bu konuda duyarlı olmamızın önemine vurgu yapan Altınova, zalimlerin elbet cezalandırılacaklarını belirtti.

Akabinde platform adına basın açıklamasını okuması için Yusuf Boğatekin davet edildi. Basına sunulan demecin ardından Sadullah Arpa'nın platform adına dua yapmasıyla birlikte program sona erdi.

Programda sık sık "Bingöl'den Halep'e Direnişe Bin Selam", "Zalimler İçin Yaşasın Cehennem", "Müslüman Uyuma Kardeşine Sahip Çık", "Halep'e Selam Direnişe Selam", "Tekbir" gibi sloganlar atıldı.

_dsc0007.jpg_dsc0010.jpg

İşte basın açıklamasının tam metni:

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

 "Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor!" (İbrahim/42)

Suriye'de her gün onlarca insan ağır bombardımanlar altında katledilmektedir. Özellikle Halep'i kuşatan küresel ve yerel zorbalar gün geçtikçe zulümlerini artırmakta ve yaşlı, çocuk, kadın, genç demeden mazlum Halep halkına ölüm yağdırmaktadırlar. Ve maalesef bu vahşetin bilançosu gün geçtikçe artmakta ve yürekleri burkan bir insanlık trajedisi yaşanmaktadır.

Bütün dünyanın gözü önünde Halep yok oluyor. 15 Kasım'dan bu yana Halep'te katledilenlerin sayısı 700'ü aşmış bulunmakta ve 2500'den fazla insan da yaralanmış vaziyettedir. Kenti son haftalarda kuşatan Rusya, İran ve Esed'in katil çeteleri ve gözü dönmüş şebbihaları kontrolü ele geçirmek için gece gündüz demeden saldırılarına devam etmektedirler. Bugün bu ağır saldırılar altında kalan 300 bin sivil insan en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak hale gelmiş ve ölümle, açlıkla pençeleşmektedir.

Üzülerek ifade etmek istiyoruz ki; bu manzara karşısında haince sessizliğe gömülen dünya kamuoyu, bir kez daha bu asrın vicdanında muhakemesini kaybetmiş ve insanlık adına utanılacak bir pozisyona gelmiştir. Ahlaktan yoksun siyasal hesaplaşmaların ortaya çıkardığı bu manzaraya sessiz kalmak hiçbir şekilde izahı mümkün olmayan bir durumdur. Halep'teki feryada kulaklarını tıkayan ve görmemezlikten gelenlere söyleyecek bir tek sözümüz vardır:

 "Bu katliamlara sessiz kalmak vahşete ortak olmaktır!"

Evet,! Halep tüm dünyanın gözü önünde yanıyor… Hiçbir insani kaygı gözetilmeden, apaçık bir ateş yağmuruyla yakılmak isteniyor. Kadim İslam medeniyetinin göz bebeği olan şehirlerimiz, adeta silinmek isteniyor. Halep yanıyor, ama boyun eğmeden, onuruyla direnerek şehadete yürüyor. Halep, üzerine ölü toprağı serpilmiş bir ümmetin aleyhinde Allah'a şahitlikte bulunarak direniyor. Halep ümmetin suskunluğunu, acizliğini, konforcu, nemelazımcı sinmişliğini yerin dibine batırırcasına vakur ve izzetle Yalnız Allah'a dayanarak ümmetin şerefini koruyor.

Tüm bunlara rağmen Halep direnecek ve Allah'ın izniyle, Suriye Cihadı zafere ulaşacaktır. Şüphesiz ki Allah'a kafa tutan Amerika, Rusya ve tüm küresel tağutlar ve onların kirli işbirlikçileri bir gün gelecek, ataları Firavun gibi, Nemrut gibi tarihin karanlık çöplüğüne gömüleceklerdir. Rabbimizin buyurduğu gibi:

Kafirlere de ki: "Siz mutlaka yenilgiye uğrayacaksınız ve toplanıp cehenneme doldurulacaksınız. Orası ne fena yataktır!" (Al-i İmran 12)

Bizler Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu olarak, Suriye halkıyla omuz omuza olduğumuzu, zalimlere ve zulümlere asla rıza göstermeyeceğimizi beyan etmek için burada toplandık. Allah'tan bizleri suskunlardan değil, sorumlu mümin kullardan saymasını ve tüm İslam alemine Tevhid, adalet ve hürriyet ekseninde onurlu bir kurtuluşu nasib etmesini diliyoruz.

_dsc0018.jpg_dsc0019.jpg_dsc0035.jpg_dsc0040.jpg