Adana Özgür-Der Gençleri Osmaniye‘de Kamp Yaptı

Adana Özgür-Der Gençleri Osmaniye‘de Kamp Yaptı

Adana Özgür-Der mensubu gençler kamp taptı.

Adana Özgür-Der mensubu hanımlar dönem boyu okul dersleri ile birlikte dört yandan kuşatılan lise ve ortaokul öğrencileriyle yarıyıl tatilini fırsat bilip, Osmaniye’de şehrin uzağında  İslami İlimler ağırlıklı toplamda 14 kişilik dolu dolu  4 günlük bir kamp yaptı. Genç kızlarımızı sıkmadan, eğlendirerek farklı alanlarda bilinçlendirmeyi, dünyadaki birçok Müslüman kardeşlerimizin sıkıntılarını anlatarak farkındalık oluşturmayı amaçlayan kamp, dört günün sonunda amaçlanan hedef doğrultusunda başarılı bir şekilde sona erdi.

Kampda yapılan eğitimlerden ve etkinliklerden bazıları ise şunlar;

Kardeşlerimiz için sabah namazıyla beraber gün başlıyor, namazın ardından Kur’an-ı kerim meali okumalarıyla seher vakitleri taçlanıyordu… Gün içersinde sırasıyla sahabi hayatları, kitap okumaları, peygamber hayatları ve bu peygamberlerin dışında ayrı peygamber kıssalarının kızlarımızla canlandırılması, ilmihal, film izleme ve gündeme dair konuşmaların bulunduğu program kızlarımız tarafından derslere katılımlarla devam etti. Kamp boyunca sorumluluk ve beraber hareket etme bilinci kazandırmak adına yemek ve temizliği beraber yaptık.

Derslerin haricinde müzik dinleme, takım halinde oyun oynama, ikindi vakti yürüyüşleri ve akşamları sinema saatleri gençlerimizin motivasyonunun artmasına vesile oluyordu. Suriye’deki insanlık dramının anlatıldığı ‘’Haykırış’’belgeselinin izlenmesiyle birlikte gündemimizin ilk sıralarında Suriyeli kardeşlerimiz yer aldı.

Hz. İbrahim’in hayatıyla beraber Hak yolundaki zaaflarımızı, İsmaillerimizi fark ettik. Musa ve Harun’la uzun bir yolculuğa çıktık. Yusuf’la iffeti, sabrı öğrendik. Meryem’le imtihanın sırlarını, hikmetini düşündük. Sahabilerin hayatlarıyla O’nun yolunda çekilen çileler neticesinde davamızın kıymetini, bulunduğumuz her mekan ‘’çağdaş ’Dar’ul Erkam’lar’’ olsun diye hepimiz kendi hayatımıza onların hayatından rol biçtik.

Kampın son gününde, işlenilen konular hakkında sınavlar yapılarak birinciler seçildi, hediyelerinin verilmesinin ardından kardeşlerimiz kampla ilgili hissiyatlarını tercüme eden yazılar yazdılar. Duygusal anların yaşanması ve böyle bir etkinliğin tekrar olması için yapılan dua ve şükürlerin ardından kızlarımız ailelerine teslim edildi.

Haber: Fatma ERDİNÇ  /Adana

 

Önceki ve Sonraki Haberler