Adana'da Adeviyye Nöbeti Sürüyor

Adana'da Adeviyye Nöbeti Sürüyor

Adana’da Adeviyye eylemleri 6.Gününü de geride bıraktı. Müslümanlar meydanları boş bırakmıyor.

Adana Ümmet ve Kardeşlik Platformu’nun “her meydan Adeviyye olsun” eylemleri devam ediyor. Eylemlerde 6.Günüde geride bırakan Adanalılar zulme karşı birlik olmaya ve meydanları doldurmaya devam ediyorlar.

5 Ocak Meydanı’nda gerçekleşen eylemin bugünkü konuşmacısı İnsan ve Medeniyet Hareketi Adana Şube Başkanı Ali Bozkuş idi. Eylemde Grup Diriliş’te ezgileriyle hazır bulundu.

Akşam namazından sonra Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program çeşitli sinevizyon gösterileri ile Yatsı ezanına kadar devam etti. Yatsı namazının Kunut ile kılınmasının ardından Grup Diriliş sahne aldı. Ardından Ali Bozkuş konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi.

Bozkuş konuşmasına fedakarlık yapmanın gerekliliğini vurgulayarak sözüne başladı. Müslümanların meydanlara gelirken fedakarca düşünmesini ve “bugün meydana gitmesem mi” gibi vesveselere düşmemesi gerektiğini anlattı. Meydanlara inmenin cihad olduğunu ve fedakarlık gerektirdiğini vurguladı.

Bozkuş Mısır’da oynanan sahnelerin tarihte örneklerinin çok olduğunu, bu oyunlar karşısında Halit, Esma ve Ammar olmamız gerektiği vurgusunu yaptı. Konuşmasının devamında tarihte yaşanan bu sahneleri anlattı. Meydanlarda bulunmamızın sebebinin Arakan’daki, Mısır’daki, Filistin’deki, Çeçenistan ve diğer mazlum coğrafyalar için fiili dua etmek olduğunu söyleyen Bozkuş “önümüzde işlenen güruhları görmezlikten gelmeyelim” diyerek konuşmasını bitirdi.

Adanalı müslümanlar Pazar gününe kadar meydanı boş bırakmayacaklarını ve her Cuma sabah namazında Ulu camii de buluşacaklarını söylediler. Program Muhammet Nur’un dualarına amin denilmesiyle sona erdi.

adana_adeviyye_nobet.jpg

adana_adeviyye_nobet-(2).jpg

adana_adeviyye_nobet-(3).jpg

adana_adeviyye_nobet-(4).jpg

adana_adeviyye_nobet-(5).jpg

adana_adeviyye_nobet-(6).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler