Amasya Özgür-Der Seminerleri Başladı

Amasya Özgür-Der Seminerleri Başladı

Yeni açılan Özgür-Der Amasya Şubesi alternatif eğitim seminerleri başladı. İlk seminerin sunumunu Faruk Sildir yaptı.

İslami Hareket ve İlkeler başlıklı semineri sunan Faruk Sildir’in sunumunu maddeler halinde vererek bu maddeleri açtı. Sildir tarafından sunulan maddeler şunlardı:

1- İslami mücadelede mazlum ve mahrum halk ile mücadele etmek yerine egemen şirk sistemi ile mücadele edilmelidir. Fakat halkın yanlış inanç ve gelenekleri de ayıklanmalıdır.

2- Tevhidi mücadelede yer alan insanlar kendilerini çok iyi yetiştirmelidirler yoksa muhataplarını yeterince bilgilendiremedikleri için red edilmeleri kaçınılmazdır.

3- Ameli meseleleri ve içtihadi farklılıkları itikatlaştırmamalıyız.

4- Davetin açık olması ve sadece suni bir boyutunun olmaması, düşünce boyutunda kalmayıp vahyin şahitliğini sosyal hayatın içerisinde yerine getirmeliyiz.

5- Kaynak olarak kitaba yönelinmesi bu noktada geleneksel anlayışın “bu kitap anlaşılmaz” tarzi ile “herkesin anlayışına göre bir Kur’an” anlayışı reddedilmelidir.

6- Kimlik ve ilkelerin belirlenmesindeki farklılıklar rahmet kabul edilemez. Farklılıkları aynileşinceye kadar konuşmalı ve aynı hedefe yürümeliyiz. Yani kervanla yürüyüp hür ve özgür olmalıyız sözleriyle konuşmasını tamamladı.

faruk_sildir-20111126-01.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler