Amasya Özgür-Der’de İftar Yemeği Verildi

Amasya Özgür-Der’de İftar Yemeği Verildi

Dernek Temsilciliğinde verilen iftar yemeğine, 50 civarında davetli katıldı.

İftar yemeğini müteakip cemaatle kılınan akşam namazının ardından toplu tanışma yapıldı. Bilahare ikram edilen çay eşliğinde, Temsilci Serdal BENLİ tarafından Özgür-Der ve faaliyetleri ile Haksöz Dergisi ve Haksöz Haber sitesinin tanıtıldığı bir konuşma yapıldı. Konuşmanın sonunda, Amasya Temsilciliğinin 2011–2012 faaliyet sezonunda yaptığı çalışmalar özetlendikten sonra, 2012-2013 sezonunda yapılması planlanan faaliyetler tanıtıldı.

Ardından Özgür-Der Amasya Temsilciliğinin gönüllüsü olduğu İHH İnsani Yardım Vakfı tanıtıldı ve davetlilere vakıfla ilgili tanıtım broşürleri takdim edildi. Vakıf çalışmaları ile ilgili olarak, vakfın Suriye ve Burma-Arakan Müslümanlarına olan yardımları üzerinde duruldu.

Bilahare Suriye meselesi üzerinde müzakere edildi. Bu esnada davetlilere, konuyla ilgili olarak Ekin Yayınlarınca yeni yayınlanmış bulunan Rıdvan KAYA’ya ait “Ortadoğu İntifadası – Despotizmin Sonbaharı” ile Hamza TÜRKMEN’e ait “Gelecek Tasavvurumuz ve Ortadoğu İntifadası” isimli kitaplar tanıtıldı.

amasya-iftar-20120808-02.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler