Amasya’dan Sur’a Kardeşlik Eli

Amasya’dan Sur’a Kardeşlik Eli

Mazlum Sur halkına maddi ve manevi destek olunması amacıyla, İHH ve Özgür-Der Amasya Temsilciliğinin organizasyonuyla, Amasya’da faaliyet gösteren Bakraç Firmasınca bağışlanan 1300 kg peynir Sur’a gönderildi.

Amasya İHH'nın, Özgür-Der Amasya Temsilciliğinin de yoğun katkıları ve Amasya halkının teveccühleriyle Amasya, Türkiye ve tüm İslam coğrafyaları bazındaki mazlum ve mağdur halka olan desteği artarak ve kesintisiz devam ediyor.

Şu ana kadar Suriye içindeki mağdur halka 42 tır insani yardım malzemesi gönderen İHH Amasya Temsilciliği, Amasya halkının yoğun teveccühü ile yapılan bağışları değerlendirerek, Amasya içindeki yetimler ve muhacirlere olan maddi ve manevi desteklerini de kesintisiz sürdürüyor.

7 Haziran Seçiminden sonra tekrar başlayan PKK/HDP'nin hendek siyasetinin mağdur ettiği Kürt halkını da unutmayan İHH Amasya Temsilciliği, maddi ve manevi destek faaliyetleri kapsamında Diyarbakır Sur İlçesinde mağdur olan halka, Amasya adına dostluk elini uzattı.

PKK'nın saldırıları ve hendekler nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Diyarbakır İli Sur İlçesi halkına Türkiye'nin her yanından maddi ve manevi destek çabaları devam ediyordu.

Türkiye çapında İHH'nın, Diyarbakır'da ise İslami STK'lar Platformunun organizasyonu ile Sur halkına yapılan yardım kervanına Amasya'da katıldı.

Mazlum Sur halkına maddi ve manevi destek olunması amacıyla, İHH ve Özgür-Der Amasya Temsilciliğinin organizasyonuyla, Amasya'da faaliyet gösteren Bakraç Firmasınca bağışlanan 1300 kg peynir Sur'a gönderildi.

17 kiloluk teneke kutularda gönderilen peynirler, Diyarbakır'da faaliyet gösteren İslami STK'lar aracılığı ile Sur'daki evlerini terk etmek zorunda kaldıkları için mağdur olan 130 aileye ulaştırıldı.

 

amasya-20160303-01.jpg

 

amasya-20160303-03.jpg

 

amasya-20160303-04.jpg

amasya-20160303-02.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler