İ.H.H. Tanıtım Faaliyetleri Amasya’da Devam Ediyor

İ.H.H. Tanıtım Faaliyetleri Amasya’da Devam Ediyor

Özgür-Der Amasya Temsilcisi Serdal BENLİ, İ.H.H. İnsanı Yardım Vakfını ve faaliyetlerini tanıtmak üzere, Amasya Esnaf ve İşadamlarına ziyaretlerde bulundu.

Tamamen bağımsız ve gönüllülük esasına göre, uluslar arası çapta faaliyette bulunan İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı, dünyanın hemen her yerinde ve özellikle geri kalmış Asya ve Afrika ülkelerinde yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

Özellikle, susuzluk çekilen yerlerde su kuyuları açılması, katarak’tın yaygın olduğu yerlerde göz ameliyatları yapılması, savaş ve benzeri nedenlerle yetim kalmış çocuklar için yetimhaneler açılması ve işletilmesi, eğitim ve sağlık tesisleri kurulması ve işletilmesi, Kurban bayramlarında dünyanın hemen her yerinde bağış kurbanların kesilip dağıtılması gibi faaliyetlerde bulunan İ.H.H.’nın faaliyetleri, yaygınlaşarak ve artarak devam ediyor.

Bilindiği gibi İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı, Mayıs 2010’da abluka altında bulunan Filistin’in Gazze şehrine gemilerle yardım götürmek isterken, gemi filosunun başında bulunan Mavi Marmara gemisinin işgalci İsrail askerlerince basılması sonucu 9 Türkiyeli Müslüman şehit olmuştu.

İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı, Suriye diktatörü Esed iktidarının Suriye halkına karşı gerçekleştirdiği zulüm ve katliamlara karşı Suriye halkının yanında duruyor ve yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı, Burmada katliam ve tecavüzlere maruz kalan Arakan Müslümanlarına sahip çıkıyor, komşu Bangladeş’e sığınan ve derme çatma barakalarda yaşayan yüzbinlerce Arakanlı Müslümana maddi yardımlarda bulunuyor.

İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı’nın tüm bu yardım faaliyetlerine, hayırlarda yarışmak ve hayırlara vesile olmak Kur’ani ilkelerinden hareketle destek olmak isteyen İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı Gönüllüsü Özgür-Der Amasya Temsilciliği adına Temsilci Serdal BENLİ, gerek İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı’nı ve gerekse faaliyetlerini tanıtmak üzere, Amasya esnaf ve işadamlarına ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretlerde ilgilenenlere gerekli bilgiler ile İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı’nın faaliyetlerini tanıtan broşürler verildi. Bu yardım faaliyetlerine katkıda bulunmak isteyenler, İHH’nın PTT ve çeşitli Bankalarda bulunan hesaplarına para yatırmak suretiyle yardımda bulunabiliyor.

İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı’nın faaliyetlerini ve yardım yapabilecekleri hesap numaralarını öğrenmek isteyenler, https://www.ihh.org.tr internet adresini ziyaret edebiliyor.

İ.H.H. İnsani Yardım Vakfı’na TL olarak yardımda bulunmak isteyenler ise; PTT’nin 6230416 nolu posta çeki hesabına, Ziraat Bankası’nın 53535353-5064 nolu hesabına, Türkiye Finans’ın 777777-11 nolu hesabına makbuz karşılığında bağışta bulunabiliyorlar.

ihh-1.jpg

ihh2.jpg

ihh3.jpg

ihh5.jpg

ihh6.jpg

ihh7.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler