Najla Tammy Kepler Amasya’da okurlarıyla buluştu

Najla Tammy Kepler Amasya’da okurlarıyla buluştu

Amerikalı Müslüman Najla Tammy Kepler Amasya’da Teksas’tan Hakikate Yolculuk serüvenini anlattı.

Amasya Genç İHH ve Özgür-Der organizatörlüğünde Amerikalı Müslüman Yazar Najla Tammy Kepler “Teksas’tan Hakikate Yolculuk” adlı kitabı çerçevesinde müslüman olma sürecini Amasya’da gerçekleştirdiği konferanslarla anlattı.

HAYALİNİ KURDUĞUNUZ AMERİKAN TOPLUMU ÇÖKÜNTÜ İÇİNDE

İlk konferansını Amasya Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştiren Kepler, öğrenciler ve okulun öğretmenleri tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Amerikan toplumunun yaşam tarzındaki çöküntülerden bahseden Kepler; toplumdaki kredi sisteminin tam bir kölelik sistemine dayalı olduğunu, Amerika'da intihar oranının çok yüksek olduğunu; büyük bir içki, madde bağımlılığı bulunduğunu ve kız-erkek ilişkilerinde çok fazla problemlerle karşılaşıldığını ifade etti.

GERÇEK HUZURU İSLAMDA BULDUM

İkinci Konferansını Amasya İHH ve Özgür-Der seminer salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştiren Amerikalı Müslüman Yazar Najla Tammy Kepler dindar bir hristiyan ailede büyüdüğünü, henüz 16 yaşındayken İncil, Tevrat ve Zebur’un kendisini tatmin etmediğini ve 3 yıl boyunca arayışını sürdürdüğünü, içindeki boşluğu ve huzursuzluğu; eğitim ve spor faaliyetleri ile gidermeye çalıştığını ancak hiçbiri ile huzur bulamadığını dile getiren Kepler, asıl dönüşümün Kuranı Kerimi ve Hz Muhammed’i tanıdıktan sonra olduğunu ifade etti. Asıl değişimin insanın kendisinden başladığını söyleyen Kepler, program sonunda sorulara cevap verdi ve kitabını imzaladıktan sonra program sona erdi.

img-4151.jpg

1a2e7a5c-a49b-48c7-9abe-3a263ca9c82b.jpg

ae912d4d-509f-46f5-a2f9-eafb8609ad0a.jpg

71190aa8-381f-4f02-98bd-1abeaeca66b3.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler