Özgür-Der Amasya Temsilciliği Pikniği

Özgür-Der Amasya Temsilciliği Pikniği

Özgür-Der Amasya temsilciliğinin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği piknik programı 3 Haziran Pazar günü Suluova Yedikır mesire alanında gerçekleştirildi.

Özgür-Der Amasya temsilciliği tarafından gerçekleştirilen pikniğe Çorum, Gümüşhacıköy, Merzifon’dan gelen kardeşlerde iştirak ettiler.

Piknik boyunca gençler ve çocuklar enerjilerinin sonuna kadar futbol ve voleybol oynarken; bayanlar ve beyler gruplar halinde sohbet ederek yıl içersinde yapılan faaliyetleri değerlendirme fırsatı buldular. Birlikte kılınan öğle namazından sonra afiyetle öğle yemeği yenildi. Ardından Faruk Sildir ve Bülent Gökgöz kısa bir konuşma yaptılar.

Vahyin Şahitliğini Görünür kılmayız…

Faruk Sildir Amasya’da bu yıl yapmış oldukları programlar hakkında kısaca bilgiler verdi. Sildir Amasya’da Müslümanların oluşturduğu ‘Özgür-Der çalışmaları kapsamında’ bir dernek pratiğinin daha önce olmadığını gerçekleştirilen konferansların, seminerlerin hem iç eğitime hem de vahyin sosyalleşmesine yönelik önemli katkılarının olduğunu ifade etti. Dört duvar arasında elde edilen bilgilerin, birikimlerin teoride kalıp pratiğe aktarılamadığından emeklerin zayi olduğunu vahiyle tanışıklığı olmayan kişilerin bunlardan mahrum kaldığını belirtti. Özgür-Der’ in kurumsal ve İslami kimliğinin vahyin şahitliğini görünür kılmada önemli kazanımlar sağladığını belirterek sözü Özgür-Der Çorum şube başkanı Bülent Gökgöz’e bıraktı.

Çabalarımızla Bireysel ve Toplumsal Değişimi Gerçekleştirebiliriz...

Gökgöz özetle şunları ifade etti: Müslümanların bu tür etkinliklerle birliktelik oluşturmalarının sevindirici olduğu bunların önemsenmesi gerektiğini hayatın her alanında Müslüman şahsiyetlere yakışır örneklikler ve pratikler ortaya koymanın üzerimizde bir sorumluluk olduğunu belirtti.

Türkiye’deki tevhidi uyanış sürecinin geçirmiş olduğu aşamaları kısaca anlatan Gökgöz çevirilerle bir takım çabaların başladığını o dönemlerde yaşadığımız coğrafyada Müslümanlara yol gösterebilecek şahsiyetlerin olmadığını hayatın içerisinde fıkhımızı yaşayarak oluşturabildiğimizi dile getirdi. Bu bağlamda Özgür-Der’ in kuruluşununda bu çabaların pratiklerinden biri olarak görebileceğimizi belirtti. Müslümanlar olarak zulme ve zalime karşı tavır almanın Rabbimizin bize yüklediği önemli bir sorumluluk olduğunu yaşadığımız şehirlerde birlikte bir araya gelerek Kur’an merkezli istişare temelli ilkeleri belirlenmiş birliktelikler kurmamız gerektiğini hatırlattı. Rabbimizin Rad süresinde belirttiği gibi kendi nefislerimizdekini değiştirmedikçe Rabbimizin bu toplumu değiştirmeyeceğinin unutulmaması gereken bir sünnetullah olduğunu ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Piknik programı saat 18.00 kadar devam ettikten sonra sona erdi.

amasya-20120604-2.jpg

amasya-20120604-3.jpg

amasya-20120604-4.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler