“Yahudiler tüm insanlığa karşı düşman”

“Yahudiler tüm insanlığa karşı düşman”

Çad ve Senegal Büyükelçiliği görevinde bulunmuş Afrika Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Kavas Amasya’da konferans verdi.

Amasya İHH ve Özgür-Der organizatörlüğünde Prof. Dr. Ahmet Kavas “Dünya Müslümanlarının Gazze İle İmtihanı: Haykırıştan Uyanışa” konu başlığı üzerinden başta Filistin olmak üzere İslam dünyasındaki gelişmelerin tarihi arka planını Amasya’da gerçekleştirdiği konferanslarla anlattı.

20240209-04-amasya.jpg

Müslümanların Egemenliğinde Kudüs Huzur Ortamı Olmuştur

İlk konferansını Amasya Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştiren Kavas, öğrenciler ve okulun öğretmenleri tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Yahudilerin inançlarından ötürü tüm insanlığı kendileri için yaratılmış bir köle olarak gördüklerini belirten Kavas; Yahudilerin sadece Müslümanlara değil tüm insanlığa düşman olduğunu, Gazze’de gerçekleştirilen katliamlarda kiliselerin de bombalandığını, İslam dünyası olarak Yahudilerin tarihi arka planındaki düşmanlıklarını doğru okumak gerektiğini ifade etti.

20240209-02-amasya.jpg

Kudüs Bizim İçin Sadece Bir Toprak Parçası Değildir

İkinci Konferansını Amasya İHH ve Özgür-Der seminer salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştiren Prof. Dr. Ahmet Kavas, Siyonist İsrail Devleti olayı sadece Hamas’la mücadeleye indirgeyerek Müslümanların Kudüs’le olan irtibatını kesmeye çalıştığını, Müslümanların Mescid-i Aksa duyarlılığını azaltmaya çalıştığını ifade ederek şunları söyledi: “Kudüs kadim bir şehir olarak hem Müslümanlar, hem Hristiyanlar hem de Yahudiler için kutsal kabul edilen bir şehirdir. Kudüs Müslümanların idaresinde 1200 yıl kalmış ve bu süre zarfında bütün din mensupları için huzur ortamı olmuştur.  Kudüs birçok peygamberlerden izler taşımaktadır. Osmanlı 401 yıl boyunca Kudüs’ü idare etmiştir. Bu sebeple Filistin yani Kudüs bizim için bir toprak parçası değildir. Sadece Filistinlilerin, Arapların meselesi değildir. Kudüs bizim değerimizdir. Bu kadim şehrin tarihi arka planını iyi bilmek durumundayız. Bu bilinci nesillerimize iyi aktarmalıyız.”

Çad ve Senegal büyükelçilik görevleri sırasında Afrika’da edindiği izlenimlere de değinen Kavas, program sonunda sorulara cevap verdi ve kitabını imzaladıktan sonra program sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler