Amasya’da Özgür-Der ve Genç İHH yaz kampı gerçekleştirildi

Amasya’da Özgür-Der ve Genç İHH yaz kampı gerçekleştirildi

Amasya Genç İHH ve Amasya Özgür-Der’in ortak organizasyonuyla ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik yaz kampı Amasya'nın Taşova İlçesi’nde bulunan Boraboy Gölü’nde gerçekleştirildi.

İki gün süren kampta öğrenciler, doğa ile iç içe bir ortamda, teknolojik araçlardan uzak bir şekilde vakit geçirdiler.

Kampta öğrencilerle birlikte "İsar" kavramı, "Kardeşlik Hukuku" gibi İslami bilinci oluşturacak dersler yapıldı. Rahman Suresinin meali okunarak Rabbimizin insanlara vermiş olduğu sayısız nimetler üzerinde tefekkür edildi.

Kamp boyunca namazlar cemaatle kılınarak gençlerde ümmet olma bilinci oluşturulmaya çalışıldı. Verimli bir şekilde gerçekleştirilen derslerin yanında doğa yürüyüşü, çeşitli oyunlar, şiir ve ezgi gecesi gibi birçok etkinlik ve aktiviteler yapıldı.

İNSAN YETİŞTİRMEK UZUN VE MEŞAKKATLİ BİR YOLDUR

Amasya Özgür-Der Temsilcisi Özgür Eryiğit gerçekleştirdikleri kampa ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Bir toplumun; ömrünü sürdürebilmesi, kendi varlığının mücadelesini verebilmesi ve idealinde kurmuş olduğu bir dünyayı gerçekleştirebilmesi için bazı dinamiklere ihtiyacı vardır. Bu noktada dinamiklerin en önemlisi, şüphesiz ki gençliktir. Gençlerin imkân ve fırsatlarıyla büyüklerin tecrübelerini bir araya getirip harmanlamak, yarınlarımızın açılımı açısından göz ardı edilmemesi gereken bir noktadır. Gençlik, bir nimettir ve her nimet bir sorumluluktur.

Bizler Özgür-Der olarak değişen dünya şartlarında gençlerle iletişim kurmanın yollarını arıyoruz. Bu sebeple genç kardeşlerimizle yaz kampı yapmaya karar verdik. Gençlerle doğa ile iç içe sosyal aktivite yaptık. Gençlerle güzel vakit geçirdik. İnsan yetiştirmenin çok uzun ve meşakkatli bir yol olduğuna inanıyoruz. Bu yolda yapılacak her çalışma bizim için değerlidir. Bu kampın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

İNSANLARIN SADECE KARINLARINI DEĞİL RUHLARINI DA DOYURMALIYIZ

Amasya Genç İHH Başkanı Oğuzhan Cömert gerçekleştirdikleri kampa ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Genç İHH çalışmalarımızdaki ana hedef, İHH’nın yıllar boyunca edindiği tecrübeleri gençlerle paylaşarak din, dil, mezhep ve ırk ayrımı gözetmeksizin daima mağdur ve mazlumların yanında, ümmet bilincine sahip, adaletin ve iyiliğin hâkim olması için çalışma gayretinde olan donanımlı gençlerin yetişmesine katkı sağlamaktır. Bu gençlerin yeryüzünde yaşanan zulümlerin, insan hak ve ihlallerinin sona ermesi, sosyal adaletin sağlanması ve yoksulluğun giderilmesi için çalışmalarını hedefliyoruz.

Amasya İHH olarak yaptığımız çalışmalarda sadece insanlara maddi yardım yapmak değil aynı zamanda ihtiyaç sahibi kardeşlerimize manevi olarak da destek sağlamak istiyoruz. Bu sebeple bu mücadelede bizim en büyük destekçilerimiz genç kardeşlerimizdir. Bu kutlu yolda gençlerle iletişimimizi artırmak ve sağlam bir nesil yetiştirmek için gençlik çalışması yapıyoruz. Gençlerle siyer dersleri, kitap okuma programları yaptığımız gibi yaz kampı gibi sosyal aktiviteler de yapmaya gayret ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu kamp da gayet güzel ve verimli geçti. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde katkı sağlayan Amasya İHH Yetim Birimi Başkanı Ali Alperen Karaca ve genç kardeşlerimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.

whatsapp-image-2021-07-10-at-14-53-10.jpeg

whatsapp-image-2021-07-10-at-14-53-11-1.jpeg

whatsapp-image-2021-07-10-at-14-53-10-1.jpeg

whatsapp-image-2021-07-10-at-14-53-09.jpeg

whatsapp-image-2021-07-10-at-14-53-11.jpeg

whatsapp-image-2021-07-10-at-14-53-11-2.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler