Ankara Özgür-Der'de Etkinlikler Başladı

Ankara Özgür-Der'de Etkinlikler Başladı

Yakın Tarih Dersleri Özgür-Der Ankara Şubesi Konferans Salonu'nda başlatıldı.

Hafta sonunda bir kurumdan Ankara'da burs alan öğrenciler için aylık Yakın Tarih Dersleri Özgür-Der Konferans Salonu'nda başlatıldı; ayrıca dernek binasında Pazar günü Özgür-Der üye ve yakınlarıyla sabah kahvaltısı yapıldı.

Bursiyer üniversite öğrencileri için "Yakın Tarih Dersleri"nde bu ay Hamza TÜRKMEN'in katılımıyla "Osmanlı Devleti'nin Çöküşüne Çözüm Arayışları" başlıklı konu Özgü-Der Konferans Salonu'nda slayt eşliğinde işlendi. Seminer öncesinde hanım katılımcı öğrencilere üst katta, erkek katılımcı öğrencilere giriş katında sunulan ikramlar, öğrenciler arasında diyalog ve tanışmalara yardımcı oldu.

Pazar sabahı ise yine Dernek binasında kahvaltı  nedeniyle dernek üye ve yakınları bir araya geldi, gündemle ilgili konuları müzakere etme imkanına ulaştılar. Katılımcıların bir bölümü de öğlen saatlerine kadar Derneğin bulunduğu Hanımeli sokağa taştı.

Ayrıca yeni sezonda Dernek binasında ayrı gün ve saatlerde hanımlar ve liseliler çalışmalarına, üniversiteliler toplantılarına, kitap okuma grupları faaliyetlerine haftalık olarak başlandı.

ankara-20191111-01.jpg

ankara-20191111-03.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler