Ankara Özgür-Der’den Gazze Açıklaması

Ankara Özgür-Der’den Gazze Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Özgür-Der Ankara Şubesi, İsrail'in Gazze saldırısı hakkında açıklama yaptı.

HAKSÖZ-HABER

Özgür-Der Ankara Şubesi'nin yaptığı basın açıklamasında İsrail'in saldırganlığı ve cinayetleri telin edildi. Açıklamada "Filistin Direnişine olan desteğimizi Halit Meşal’in Sudan’dan İşgalci Siyonist Çete’nin suratında bir tokat gibi patlayan sözleriyle sürdüreceğimizi ilan ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

İşte açıklamanın tam metni:

“KUDÜS BİZİM OLACAKTIR”

Filistin halkına yönelik Siyonistlerin işlemekte olduğu insanlık dışı cinayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Önceki gün İşgalci Siyonist Çete’nin Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda 12 Filistinli kardeşimiz şehit edildi. Şehit edilenler arasında bulunan küçük çocukların parçalanmış cesetleri katil İsrail’in sadece Filistin için değil tüm insanlık için ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Bir zamanlar sahip oldukları topraklarda şimdi mülteci konumuna düşürülen Filistinli kardeşlerimiz, Siyonist İsrail’in “vaat edilmiş topraklar”a sahip olma hırsıyla ve her şeyi mubah görmesinin bir sonucu olarak yarım asrı aşkın bir zamandır soykırıma tabi tutulmakta ve İşgalci Çete, uluslar arası hukukla dalga geçercesine tüm dünyanın gözünün içine baka baka kundaktaki bebekten ömrünün son demlerini yaşayan yaşlılara ve savunmasız kadınlara kadar her canlıya saldırmakta, bunu da devlet güvenliği adına yaptığını söylemektedir.

Katil çetenin yaptığı katliamlar karşısında ABD, Rusya ve diğer emperyalist devletlerin oyuncağı durumundaki BM ise göstermelik açıklamaların dışında kılını dahi kıpırdatmamaktadır. Oysa konu emperyalizme karşı onurlarıyla ve tertemiz alınlarıyla mücadele veren kardeşlerimiz olunca BM şemsiyesi altındaki emperyalist devletler hemencecik harekete geçmekte, kardeşlerimiz “terörist” ilan edilmekte ve en donanımlı teknolojik silahlarla katledilmektedirler.

Uzun yıllar boyunca üzerinde kurulduğu kıtanın asıl sahipleri olan Kızılderililer ile Ortadoğu’dan başlayarak nerdeyse tüm dünya üzerinde nerede mazlum ve mustaz’af varsa katleden, yok eden, tecavüz eden ABD ile üzerinden alçaklığın eksik olmadığı eli kanlı İngiltere, İsrail katliamlarından övgüyle söz ederek “İsrail’in kendini savunma hakkına saygı duyuyoruz ve destek veriyoruz” açıklamasında bulunuyorlar. Kendilerini “Dünyanın Efendileri” olarak gören müstekbirlere verilecek en güzel cevap yine Rabbimizin kendisiyle amel ettiğimiz takdirde bizleri karanlıktan aydınlığa çıkaracak bir rehber olan Kur’an’la olacaktır.”

“Zalimlere nasıl bir inkılapla devrileceklerini bileceklerdir.”

Bugün Mısır Başbakanı’nın Gazze’yi ziyaret etme kararı alması ve Ortadoğu İntifadalarının yaşandığı ülkelerden gelen destek açıklamaları ile milyonlarca insanın meydanları doldurması bu ayetin yakın bir zamanda ete kemiğe bürünmesini sağlayacaktır inşallah.

Uzun yıllardır devam eden katliam ve işgale karşı onurla, kitapla direnen Filistinli kardeşlerimizin direnişlerini selamlıyoruz ve mübarek şehitlerimizin mirasları olan Filistin Direnişine olan desteğimizi Halit Meşal’in Sudan’dan İşgalci Siyonist Çete’nin suratında bir tokat gibi patlayan sözleriyle sürdüreceğimizi ilan ediyoruz;

“Ahmed el Caberi şehit oldu ve ahirete intikal etti. O ölmedi, yok olmadı ancak siz, Siyonistler yok olacaksınız. İsrail işgalci ve tecavüzcü bir devlettir. İşgalciler hür halkları kontrolü altına alamaz, onlara boyun eğdiremez. Hamas ümmetin kurduğu bir teşkilattır. Onu siz Siyonistler yok edemezsiniz. Bu gün Ahmed el Caberi'yi yarın Halid Meşal'i öldürebilirsiniz. Ancak sonunda Kudüs bizim olacaktır.”

ANKARA ÖZGÜR-DER ŞUBESİ 

Önceki ve Sonraki Haberler