Ankara'da Filistin ve Suriyeli Yaralılara Ziyaret

Ankara'da Filistin ve Suriyeli Yaralılara Ziyaret

Özgür Der Ankara Şubesi Hanım Komisyonu Üyeleri Filistin ve Suriye’den gelen yaralıları hastanede ziyaret ettiler.

Özgür Der Ankara Şubesi Üyesi Hanımlar Filistin ve Suriye’den getirilerek Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alan yaralıları ziyaret ettiler.

Filiz Çağdaş, Yasemin Öğüt, Rukiye Yılmaz ve Tuba Nur Yılmaz’ın, İsrail’in son saldırılarında çocuğunu kaydeden şehit annesi Mona al Shawwa’dayı ziyaretlerinde hayli duygusal anlar yaşandı.

Çocuğu şehit olduktan sonra Gazze’de bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile eşi Başil el Shawwa'nın sarılıp ağladıkları fotoğrafa bakarak ağlayan anne Mona al Shawwa, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, kendilerine gösterilen bu ilgiye teşekkür etti.

Suriye’den gelen yaralı genç ile de yakından ilgilenen Özgür Der Üyesi Hanımlar, yaralıların isteklerini not alarak eksiklerin birkaç gün içerisinde giderileceği sözünü verdiler. Özellikle Suriye’den yaralı arkadaşını yalnız bırakmayarak onunla birlikte Türkiye’ye gelen ve biran olsun kardeşim dediği yaralı arkadaşının başından ayrılmayan Yusuf isimli genç Suriye’de yaşanan duruma ilişkin bilgiler aktardı.

Suriye’den gelen yaralı genç biran önce iyileşip tekrar cihada katılmak istediklerini belirterek; bölgede ağrıkesici, pansuman, merhem benzeri basit ilaçlara büyük ihtiyaç olduğunu, özellikle bot ve battaniye ihtiyacının had safhada olduğunu dile getirdiler.

Halen Ankara Atatürk Eğitim Hastanesi’nde Gazze’den getirilen üç, Suriye’den nakledilen bir ağır yaralı mücahit tedavi görüyor.

ankara-20121209-1.jpg

ankara-20121209-2.jpg

ankara-20121209-3.jpg

ankara-20121209-4.jpg

ankara-20121209-5.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler