Özgür-Der Ankara şubesi mensupları, ırkçı saldırıya uğrayan Afgan aileyi ziyaret etti

Özgür-Der Ankara şubesi mensupları, ırkçı saldırıya uğrayan Afgan aileyi ziyaret etti

Dün gece Ankara’nın Pursaklar ilçesinde ırkçı saldırıya maruz kalan Afgan aileyi Özgür-Der Ankara şubesi mensupları ziyaret etti.

Özgür-Der Ankara şubesi mensupları, dün gece Ankara’nın Pursaklar ilçesinde ırkçı saldırıya maruz kalan Afgan aileyi ziyaret etti.

Saldırıda darp edilen Nasır ve Ahmet Muhammed Musa kardeşler, ziyaret nedeniyle Özgür-Der’e teşekkür ettiler.

Olay anında annesi ve küçük kardeşleriyle birlikte evde olduğunu söyleyen Ahmet Muhammed Musa, kapının çalması üzerine alt komşuları Ayfer Şahin ve beraberinde tanımadıkları silahlı iki kişinin kendilerine küfür ettiklerini, daha sonra kendisi ve küçük kardeşlerini darp ettiklerini belirtti.

Annesi ve kardeşlerinin yardımıyla saldırganları zorla dışarı çıkardıklarını ifade eden Musa, saldırganların daha sonra dışardan gelen abisi Nasır Muhammed Musa’ya saldırarak “Defolun gidin, sizi burada istemiyoruz” diyerek kafasına silahla vurduklarını dile getirdi.

Muhammed Musa ailesinin kaldığı sitenin eski yöneticisi Yusuf T. ise Afgan ailenin kimseye bir zararının olmadığını, alt katta oturan Ayfer-Fatih Şahin çifti dışında apartman sakinlerinin aileyle herhangi bir sorunun olmadığını vurguladı.

Aile, haneye tecavüz eden ve kendilerini darp eden Ayfer Şahin ve beraberindeki silahlı iki şahıstan şikayetçi olacağını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler