Özgür-Der Bağıvar Temsilciliği Açıldı

Özgür-Der Bağıvar Temsilciliği Açıldı

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi’nin bölgedeki ıslah çalışmaları halkasına bir yenisi daha eklendi. Özgür-Der Bağıvar Temsilciliği düzenlenen bir programla açıldı.

Diyarbakır’ın Bağıvar Beldesi’nde açılan Özgür-Der temsilciliği düzenlediği açılış programıyla ıslah çalışmalarına başladı. Temsilcilik salonunda gerçekleşen programa yoğun bir ilgi gözlendi. Konuşmacı olarak Özgür-Der Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Abdülhakim Beyazyüz’ün katıldığı program, Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin okunmasıyla başlandı. Nurullah Canpolat’ın okuduğu ayetlerin mealini Ahmet Akın okudu.

Ardından söz alan Abdülhakim Beyazyüz, Özgür-Der’in misyon ve vizyonundan söz etti. Çabalarımızın toplumda, tevhidi, adaleti, ıslahı tesis etmek niyetli olduğunu kaydeden Beyazyüz, “hiçbir siyasi parti yada gruba bağlı olmadan, yaslanmadan yardımı Allah’tan isteyerek çalışmalarımızı sürdürdük, sürdüreceğiz” dedi. Toplumun, bugün her zamankinden daha fazla Müslümanlara ihtiyaç duyduğunu belirten Beyazyüz, “ Müslümanlar olarak toplumun son umuduyuz. Adaletsizliğin, zulmün, sapkınlığın zirveye vurduğu bu çağda, İslam’ın insanlığın çözüm adresi olduğuna iman ederek, uçurumun kenarındaki birini kurtarır gibi insanlara İslam’ı götürmeli, çabalarımızı bu gayretle artırmalıyız” ifadelerini kullandı. Diğer birçok kurum gibi Bağıvar Temsilciliği’nin de bu düşünce ve gayretle çalışması gerektiğinin altını çizen Beyazyüz, temsilciliğin hayırlı olması, çalışmalarının bereketli olması dileğiyle yaptığı duanın ardından program son buldu.

bagivar-20121203-2.jpg

bagivar-20121203-3.jpg

bagivar-20121203-4.jpg

bagivar-20121203-5.jpg

bagivar-20121203-6.jpg

bagivar-20121203-7.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler