Bağlar Temsilciliği Faaliyetlerine Başladı

Bağlar Temsilciliği Faaliyetlerine Başladı

Diyarbakır'a bağlı Bağlar'da faaliyet yürütecek olan Özgür-Der Bağlar Temsilciliği tefsir dersiyle etkinliklerine başladı.

Diyarbakır'da faaliyet yürüten Özgür-Der şubesinin yanı sıra geçtiğimiz yıl Kulp ilçesinde bir Özgür-Der Temsilciliği açılmıştı. Şimdi de Diyarbakır merkeze bağlı Bağlar'da bir temsilcilik daha açıldı.

Bu yıl açılan ve faaliyetlerine yeni başlayan Özgür-Der Bağlar Temsilciliğinde, Buruc Suresinden hareketle vahşetin sürdüğü Suriye konulu bir seminer yapıldı.

Nureddin Yargıcı’nın ilk katılımcı olarak katıldığı Bağlar Temsilciliğinde, konuşmasına konuklarını selamlayarak başlayana Yargıcı, öncelikle temsilciliğe hayırlı çalışmalar diledi.

Ardından tefsir dersine geçildi. Buruc Suresinin işlendiği tefsir çalışmasında; genel olarak muhtevası Ashab-ı Uhdud olan ayetlerle bugün Suriye’de yapılan zulümlerin kıyası yapıldı.

O dönemde yaşayan muvahhid Müslümanların sırf bir olan Allah'a iman etmeleri nedeniyle dönemin zalim diktatörü Zûnuvas tarafından nasıl diri diri ateş dolu hendeklere atıldıkları ve yakıldıkları anlatıldı.

Bugün Suriye’de yaşanan zulmün aynı nitelikte olduğu ve Müslümanların buna sesiz kalmamaları gerektiğinin vurgulandığı seminerde, mümin bir kimsenin bu gibi durumlarda olaylara bakış açısının Kur'an eksenli olması ve Ashab-ı Uhdud’un zulmüne maruz kalanların onurlu duruşunun örnek alınması gerektiğinin altı çizildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler