Bartın Çocuk Kulübü Yıl Sonu Etkinliği Yapıldı

Bartın Çocuk Kulübü Yıl Sonu Etkinliği Yapıldı

Bartın Özgür-Der'de Özgür Çocuk Kulübü "Ekinler Grubu"nun yıl sonu etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik yöneticisi Aydın Kuloğlu’nun programın seyrini takdiminden sonra, Bera Kuloğlu "Tarık Suresi"nin  lafzını ve mealini okudu. Daha sonra Mukaddim Şekerci  "Müslüman Gençlik ve Sorumluluklarımız" konulu kısa bir konuşma yaptı. Fevzi, Bilal, Erdem, Bera’ nın yer aldığı "Ekinler Korosu", Grup Yürüyüşten "Başeğmedik" ezgisini söylediler.

"Karye Ashabı Elçileri ve Şahid Genç", "Ashabı Kehf’ in Adanmış Gençleri", "Cafer B.Ebi Talib’ in Dirayeti", "Mute Adanmışlığı" konulu kıssa ve biyografiler "Ekinler Grubu" tarafından anlatıldı. Programın  seyrinde Bera Kuloğlu ve Erdem Kuloğlu’ nun şiir dinletileri de yer aldı.

Çocuklar hep birlikte "Yine Biz", "Ey Şehid" ezgilerini söylediler. B.Yusuf Kara "Unadikum" ezgisini okudu. Daha sonra öğreticiler Özcan Sarıyıldız, Yüksel Aydemir, Asım Özdemir, Muharrem Olgun, Sami Tokgöz ve Yakub Kara tarafından çocuklara belgeleri verildi. Özgür Çocuk Kulübü üyeleri; Abdullah, Yusuf Berk, Ahmed Selim, Hamza, Cihan, Furkan, Reha, Ahmed, Ertuğrul, Harun, Kerem, Enes, A.Salih, M.Etka,  İ. Mehmedlerin  güç kattıkları,  Bartın Özgür Çocuk Kulübü bünyesinde oluşturulan   "Ekinler Grubu" nun sunduğu program davetliler tarafından çoşkuyla  izlendi.

Etkinlik, Şuayb Mekeç’in yaptığı duadan sonra ikramlarla sona erdi.

bartin_cocuk_kulubu_yil_sonu.jpg

bartin_cocuk_kulubu_yil_sonu-(2).jpg

cocuk-programi-3.jpg

cocuk-programi-2.jpg

bartin_cocuk_kulubu_yil_sonu-(3).jpg

bartin_cocuk_kulubu_yil_sonu-(4).jpg

bartin_cocuk_kulubu_yil_sonu-(5).jpg

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler