Bartın Özgür-Der’in Bu Haftaki Konuğu Najla Tammy Kepler İdi

Bartın Özgür-Der’in Bu Haftaki Konuğu Najla Tammy Kepler İdi

Bartın Özgür-Der'de bu hafta vahyin mesajını uzaklardan - Teksas'tan - getiren bir misafir vardı: Najla Tammy Kepler.

Program Nermin Kara'nın dernek çalıșmaları hakkında bilgi vermesi ve ümmet coğrafyasının içinde bulunduğu durumla ilgili analiz, tespit ve sorumluluklarımızı hatırlatan giriş konuşmasıyla başladı.

Ardından söz alan konuşmacı Najla Tammy Kepler; kendi hikayesi ekseninde sorgulama, araştırma ve düşünme süreçleriyle hidayet yolunun kendisine nasıl açıldığını anlattı. Coğrafi  olarak çok uzaklardan gelmesine rağmen içimizden biri olarak bizi sarıp sarmalayan bir üslupla yakınımızda duran ama fark edemediğimiz değerleri görmemizi sağladı. İnsanı fahșadan koruyan bir eylem olarak namazda saf tutmanın,  insanı nasıl kendisini güvende hissettiren bir değeri olduğunu vurguladı. Özellikle Batı'ya hayranlıkla ve imrenerek bakan genç kuşaklara Batı'nın çürümüşlüğünü kendi örnekliği üzerinden ortaya koydu.

Sıcak, samimi üslubu ve hikaye tadındaki anlatımıyla içimizi ısıtırken verdiği mesajlarla aslında doğal olarak sahip olmamız gereken değerlerden bazen ne kadar uzak kalabildiğimizi bize hatırlatarak omuzlarımızdaki yükü ağırlaştırdı. 

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği program, yazarın kendi serüvenini sürükleyici bir dille anlattığı "Teksas'tan Hakikate Yolculuk" kitabı imza etkinliği ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler