Bartın’da Gazze’ye destek yürüyüşü düzenlendi

Bartın’da Gazze’ye destek yürüyüşü düzenlendi

Bartın’da, siyonist İsrail tarafından her an bombalanmasına rağmen siyonist zulme boyun eğmeyen izzetli Gazze halkına destek ve Aksa Tufanı direnişine selam amacıyla bir yürüyüş eylemi gerçekleştirildi.

Bartın Sivil İrade Platformu tarafından düzenlenen eylemde, Cumhuriyet Meydanında toplanan kalabalığa Şuayb Mekeç, eylem amaçları, Gazze’nin yaşadığı durum ve zalimlere karşı direnen kardeşlerimizi niçin desteklediklerine dair bir konuşma gerçekleştirdi. ‘’Hamas'a Selam Direnişe Devam, Müslüman Zulme Boyun Eğmez, Hamas Ümmetin Onurudur, Aksa Tufanı İsrail'i Boğacak, Katil ABD Ortadoğu'dan Defol, Yaşasın Ümmet Dayanışması, Katil İsrail Filistin'den Defol’’ sloganlarının atıldığı konuşmada şunlar ifade edildi: 

"Tam 40 gündür Gazzeli kardeşlerimiz ateş çemberi ile sarılmış durumdalar. Bir yandan üzülüyoruz mahzunuz: Ashabı Uhdud zalimleri gibi ateş çukurlarının çevresinde kardeşlerimizi izleyen zalim batı ve Siyonistlerle kahroluyoruz. Bir yandan da gururluyuz; izzet mücadelesi veren yiğit Gazzeli kardeşlerimizle; firavun İsrail’in karşısına dikilen Ebu Ubeydelerle gurur duyuyoruz. 

Herkes kendi imtihanını veriyor. Allah yolunda olanlar Allah'ın dinine yardım ediyor; Allah'ın rızasını kazanmaya çalışıyorlar. İslam düşmanları ise starbuckslara mcdonald'slara koşuyorlar bunu biliyoruz, buna şahidiz.

Gazzeli kardeşlerimiz, siyonist zalim batı ve katil İsrail’in Kudüs'ü ve Gazze’yi işgali karşısında ümmete örnek bir direniş gösteriyor ve cihad ediyorlar. Korkak İsrail onlarla karşı karşıya gelemiyor ve sadece ağır silahlarla çocukları kadınları öldürüyor. Gazze halkının imanı,  sabır ve dirençleri tüm dünya halklarını işgalci batılı zalimlere karşısında ayağa kaldırdı.

Bugün Gazze ölüm tarlalarına dönüşmüş durumda. İslam ülkelerinden Türkiye dışında ortaya bir irade koyan yok; çünkü hepsi devşirme, batıcı siyonist dostu durumundalar. Halkına düşman liderlerin Siyonist’e borcu var. Çünkü İsrail onları iktidarda tutuyor. Gerekirse darbe yaptırıyor.  Mursi başta olsaydı İsrail bunları yapabilir miydi?

Aksa Tufanı tüm dünyada Yahudi ve Yahudi olmayan Siyonistlerin ikiyüzlülüğünü ortaya çıkardı

Filistinli kardeşlerimiz onurlu izzetli insanlar, cihaddan kaçmıyorlar. İsrail kurulalı beri bu topraklarda cihad var, mücadele devam ediyor.

İsrail terör devletidir, gözünü kırpmadan sivilleri öldüren hastanelere füzeler atan, su kaynaklarını, fırınları bombalayan; ibadethaneleri yıkan ve tüm dünyanın gözüne baka baka yasaklı fosfor bombası kullanan cani bir terör devletidir.

Siyonizm din gibi örgütlenmiş İslam karşıtı bir ideolojidir. Siyonizm örgütlüdür; aynı dünya anlayışında Yahudi olmayanlarla ittifak yapar. Batıda ve dünyada büyük sermaye çevrelerine, siyasete, gazetecilere hükmediyor.

Bu topraklarda, Osmanlı sonrası yaşanan batılılaşma süreci; ulusçu, laikve batıcı hayat tarzını benimseyen bir kitle üretti. Ümmet karşıtlığı; Arap düşmanlığı ile malul bu siyonist dostları (siyasetçi, akademisyen, gazeteci vs) bağımsızlık mücadelesi veren Hamas’a terör örgütü diyorlar, Araplar bizi arkadan vurdu, toprak sattı iftirasını yayıyorlar.

İsrail mallarına karşı boykot konusunda çok duyarlı ve kararlı olmalıyız, bu konuyu gündemde tutmalıyız. Yapabileceğimiz şeylerin en hafifi olan boykot eylemi ne kadar önemlidir. Müslümanlar olarak geliri İsrail'de kardeşlerimize kan kurşun ve gözyaşı olarak dönen siyonist sermayenin fiyakalı mallarını tüketmekten vaz geçmeliyiz. 

Türkiye’den siyonist çeteye çeşitli ürünlerin gemilerle satıldığını biliyoruz. Limanlardan tek bir ürünün gitmesinin bile Müslümanlar tarafından kabul edemeyiz. Hükümeti bu konuda uyarıyoruz. Türkiyeli Müslümanlar olarak sivil gemilerle Gazze’ye yardım ulaştırma teşebbüsü gerçekleşmelidir.  Konuşmalarında İsrail'i kınayan liderlerimiz bu gemileri askeri destekle koruyacaklarını gündemlerine almalıdırlar.  

Şehid Ahmed Yasin’in 86 da Kudüs davasında başlattığı kalp ve beden intifadasını başlatalım. Zihinlerdeki batı hegemonyasını yıkalım. Çocuklarımızı Filistinli Gazzeli aileler gibi yetiştirelim. Kardeşlerimiz bu direnişin mükâfatını pek yakında görecekler Allah acele etmez mühlet verir

İslam'la ümmet bilinciyle, kardeşlikle, Gazze'yle Kudüs'le Kurani Mübin ile ayağa kalkalım inşaallah. "Ey iman edenler sabır ve namazla Allah tan yardım isteyiniz" şiarı bizi kurtaracaktır’’

Konuşmanın ardından Bartın Cumhuriyet Meydanından Arap Camii mevkiine doğru yürüyüşe geçildi. Yürüyüş eylemi, Bartın Arap Camii önünde Bartın Merkez vaizi Ali Üstünsoy’un yaptığı yapılan dua ile sona erdi.

20231120-bartin-1.jpg

20231120-bartin-2.jpg

20231120-bartin-3.jpg

20231120-bartin-4.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler