Bartın’dan Suriye İntifadasına Destek Eylemi

Bartın’dan Suriye İntifadasına Destek Eylemi

Bartınlı Müslümanlar, ‘’Suriye Evlatlarının Onur ve İzzet İntifadasının 4. Yılı’’ nda kardeşlerini desteklemek adına meydanlardaydı.

Bartınlı İslami STK’ların güç katmasıyla gerçekleştirilen eylemde Baas zulmü lanetlendi. ‘ Kardeşlik’, ‘Dayanışma’ ve ‘Yardımlaşma’ vurguları üzerinde duruldu. Kardeşlerimize dönük yardım seferberliğinin sürekli olması hatırlatılarak, direnen onurlu Suriye halkının Allah’ın izniyle bir gün mutlaka zafer kazanacağı ve bunun Allah’ın vaadi olduğu hatırlatıldı. STK’lar adına Selami Ünsal basın bildirisini okudu. Eylemde ‘Müslümanlar Kardeştir, Suriye Ümmettir’, ‘Zalimler Bir Gün Hesap Verecek’, ‘İnsanlık Onuru Suriye’de Ölmesin’, İşkenceci Katiller Hesap Verecek’, ‘Kahrolsun Küresel Emperyalizm’, Kahrolsun ABD, Kahrolsun Rusya, Kahrolsun İsrail’ sloganları atıldı. Eylem Şuayb Mekeç’in yaptığı duayla son buldu.

bartin-20140319-01.jpg

bartin-20140319-02.jpg

bartin-20140319-03.jpg

bartin-20140319-05.jpg

bartin-20140319-07.jpg

bartin-20140319-08.jpg

 

Basın Açıklamasının Tam Metni:

SURİYE’NİN ONURLU VE İZZETLİ EVLATLARININ İNTİFADALARININ 4. YILINA GİRİLDİ ;

DÜNYA SESSİZ ! İNSANLIK TEPKİSİZ ! UNUTMAYIN; MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR !

‘’MÜSLÜMAN OLMAK ZULME KARŞI ÇIKMAKTIR’’

Bu gün ne yazık ki, Suriye’de devam eden  zulüm ve dayanılmaz katliamların 4. Yılına tanıklık etmekteyiz. Adeta bütün dünyanın sessizce izlediği bu zulüm, onbinlerce insanı yok ederek devam etmekte. Varil bombalarıyla, kimyasal silahlarla, füzelerle hergün kardeşlerimiz kadın, çoluk çocuk, genç ihtiyar onlarcası öldürülmekteler, kulaklar duymaya alıştı, gözler gördüklerine aşina oldu, insanlar tepkisizleşti ve hepimiz, sadece  seyrediyoruz..

Bilanço ağır ; sadece 12.000 civarında kadın, 11.000 çocuk ve 200.000’e yaklaşan ölümlerle en büyük katliam yanı başımızda sürmekte..her gün.. İnsanlar çaresizlikten, yaşamak için sınırlara sığınmış durumdalar. Kışın donarak onlarca çocuk ve yetişkin öldü, ilaçsızlıktan yüzlerce yaralı çaresiz, zavallı insanlar hayata veda ediyorlar, açlıktan ölenlerin sayısı tespit edilebilmiş değil. Ölümler kaderi oldu, o güzel belde Suriye’nin, ‘’ Bilad-ı Şam’’ın.

Küresel vesayet güçleri bu gün tüm İslam Dünyasını aynı kadere mahkum etmek istiyorlar. Endonezya’dan Orta Afrika’ya, Balkanlardan  Bagladeş’e-Arakan’a, Kırım’dan Mısır’a aynı vesayet dayatmasıyla Müslümanları ve  bölge halklarını, zulüm sistemlerine boyun eğmeye, darbeci diktatörlük rejimlerine köle olmaya zorluyorlar. Görüyorsunuz ; Mısır’da bu caniler halkın oyuyla iktidara gelen bir yönetimi darbeyle alaşağı ettiler, binlerce insanın katledilmesine sessiz kaldılar, Arakan’da her gün öldürülen, insan yerine bile konulmayan kardeşlerimizi hatırlayan bile yok, birkaç gündür alçak İsrail bütün dünyadan tecrit edilmiş Gazzeli kardeşlerimizin üzerine bombalar yağdırıyor, Kırım’da özgürlük arayışındaki Kırım Müslümanları gündeme bile gelmedi adeta zalim Rusya’ya servis edildiler..İslam coğrafyalarında eli kanlı, zalim, işgalci güçler böyle bir tablo istiyorlar, bu yüzden Beşşar zalimine ses çıkarmıyorlar.

Şerefli yaşamayı seçerek belki çok ağır bedeller ödeyen mazlum Suriye halkının da bir gün güzel günleri gelecektir. Her zorluğun bir kolaylığı vardır. Allah’ın dinine yardım edene Allah yardım edecektir. Allah’ın va’di haktır, O’nun gücü her şeyin üstündedir. Geçmişte nice zalimler hükümranlık sürdüler ama bu gün hepsi toprak oldular ve yüce mahkemede Rablerine hesaplarını verecekler.

Kardeşler!  Rabbimiz bizleri kardeşler kılmıştır. Kardeşlik bir emanettir. Emanetlerimize sahip çıkmamız Allah’ın emridir. Bu gün kardeşlerimizin her türlü yaşamsal şeylere ihtiyaçları var. Bu konuda infak bilinciyle seferberlik içinde olalım. Bir defalık değil her zaman bu duygu içinde olalım.

Direnen, insanca yaşama mücadelesi veren, karşılaştıkları zorluklara Allah için metanetle sabreden, mükafatı tüm insanların hesabının görüleceği ahirete saklayan, dünya hayatına ahretin tarlası gözüyle bakarak yaptığı her işi Allah için yapan ve salih kullardan olmaya çalışan, toplumsal şahitlik görevini her şartta yerine getirmek için cehdeden, müdahane / yağcılık yapmayan, düşmanına sığınmayan, küresel vesayet güçlerini arkasına alarak ümmete ihanet etmeyen, kardeşlerini dünyalık hırslarına kurban etmeyen Gazze’nin, Kudüs’ün, Saraybosna’nın, Halep’in, Şam’ın, Kahire’nin, Tunus’un, Bingazi’nin, Çeçenya’nın, Musul’un  kısaca tüm İslam diyarlarının yiğit evlatlarına ; Suriye’nin annelerine, meftun ve kaim babalara ve metanetli yavrulara selam olsun…Rabbimiz onlara tüm Müslüman dünyaya güzel gelecekler nasip eylesin…

BARTINLI   MÜSLÜMANLAR

Önceki ve Sonraki Haberler