Bartın’dan Suriyeli Mazlumlara Yardım

Bartın’dan Suriyeli Mazlumlara Yardım

Bartınlı hayırseverlerin, Suriyeli kardeşlerine yardımlarına devam ediyor.

Bartın'da Suriye mazlumlar yardım seferberliği devam ediyor. Daha önce gönderilen yardımlara ek olarak yeni toplanan gıda ve ayni yardımlar 5 kişilik yardım gönüllüsü ile yola çıktı.

Bartın Yardım Platformu adı altında, Bartınlı Sivil Tolum Kuruluşlarından AGD Bartın, Bartın Yetimlerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Bilgi-Der, ESDER Bartın, Gülder, Hasankadı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, IHH Bartın ve Özgür-Der Bartın Temsilciliğinin organizasyonun da Bartınlı hayırsever halktan toplanan gıda ve ayni yardımlar Suriyeli mazlum hakla ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Gıda ve ayni yardımlardan oluşan yaklaşık 15 tonluk malzeme, gönüllülerin gayretleriyle kamyona yerleştirildi ve dualarla uğurlandı. Gönderilen kamyonla birlikte Bartın’dan da 5 kişilik bir grup yola çıktılar. Suriyeli kardeşlerin yaralarına bir nebzede olsa Bartın’dan katkı sağlandı.

Sivil Toplum Kuruluşlarından oluşan Platformun yardım toplama kampanyası devam etmekte olup un, bakliyat, battaniye ve ped ürünlerden oluşan malzemeler yardım toplama merkezi olan, Şadırvan Caddesi No: 43 (Mekeç Kundura Yanı) adresinde biriktiriliyor. Gönüllü görevlilerden oluşan grup toplanacak yardım malzemelerini tekrar Suriye’ye gönderecek.

-bartin_sruiye_yardim-20130305-1.jpg

-bartin_sruiye_yardim-20130305-2.jpg

-bartin_sruiye_yardim-20130305-3.jpg

-bartin_sruiye_yardim-20130305-4.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler