Bartınlı Müslümanların Yardımları Suriye’de

Bartınlı Müslümanların Yardımları Suriye’de

Bartın Yardımlaşma Platformu Tarafından Organize Edilen Yardımlar İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı.

Sorumluluk bilinci taşıyan Bartınlı kardeşlerimizin topladıkları insani yardımlar 18.03.2013 tarihinde yola çıkarılmıştı. 14,30 da Suriye yolculuğuna Bartınlı iki kardeşimizin refakatiyle Bartın’dan toplanan yardımları sağ-salim ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Uzun Bir yolculuktan sonra Altınözü (Hatay'ın güneydoğusunda yer alan) Suriye ile sınırı olan ilçenin Karbeyaz Köyü muhtarı ve Kızılay Görevlileri refakatinde Yiğityolu Sınır kapısına gelindi. Önceden kararlaştırıldığı gibi İHH yardımlarından sorumlu görevlilerin direktifleri doğrultusunda Bartın’dan toplanan un, bakliyat, battaniye ve temizlik ürünlerden oluşan yardımları bir tutanakla teslim edildi.

Yiğityolu sınır kapısında Suriye’den gelen traktör ve küçük çaplı araçlarla unlar İHH deposuna taşındı. IHH seyyar fırınlarında pişirilen ekmekler Suriye’nin iç bölgelerine kadar dağıtım işlemleri gerçekleştiriyor.

Sivil Toplum Kuruluşlarından oluşan Platformun yardım toplama kampanyası devam etmekte olup; un, bakliyat, battaniye ve ped ürünlerden oluşan malzemeler yardım toplama merkezi olan, Şadırvan Caddesi No: 43 (Mekeç Kundura Yanı) adresinde biriktiriliyor. Gönüllü görevlilerden oluşan grup toplanacak malzemeyi tekrar gönderecek.

bartin-20130322-1-001.jpg

bartin-20130322-2.jpg

bartin-20130322-3.jpg

bartin-20130322-4.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler