Başakşehir Özgür-Der üyeleri GazzeNow iftarında buluştu

Başakşehir Özgür-Der üyeleri GazzeNow iftarında buluştu

Ramazan ayının başından itibaren Başakşehir Kent Meydanında her gün Gazze’de devam eden katliamı gündemde tutmak ve Gazze direnişine destek vermek amacıyla GazzeNow etkinlikleri düzenleniyor.

Başakşehir Sivil Toplum Örgütleri Platformunun girişimiyle kurulan GazzeNow etkinliği düzenli olarak her akşam iftar ile başlıyor ve teravih sonrası geç vakitlere kadar sürüyor. Her gün kampanyaya dahil olup destek veren farklı bir sivil toplum örgütünün katılımı ile programlar sürdürülüyor.

29 Mart 2024 Cuma günü GazzeNow etkinliğinin nöbetçi STK üyesi olan Özgür-Der Başakşehir şubesi etkinlik alanında iftar programı düzenledi. Özgür-Der Başakşehir şubesi ve ailelerinin katılımı ile gerçekleşen iftar programı yoğuna katılım oldu. GazzeNow etkinlik alanında kurulan iftar sofrasına başta Özgürder Başakşehir aileleri grubu ve bazı STK temsilcileri de katılım sağladılar.

İftar programı Kur’an tilaveti, iftar yemeği ve dua ile başladı. İftar sonrasında alanda toplu akşam namazı ve kılınan teravih namazlarından sonra GazzeNow etkinliği başladı. Programa Grup Yürüyüş’ten Mehmet Ali Aslan ve sanatçı Fethullah Badem ezgileriyle katkıda bulundular.

GazzeNow etkinliğine bir çok vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşları katıldığı gibi vatandaşların ilgisi de büyük oldu. Her gün yapılan etkinlik artık Başakşehir’de vatandaşların da katılımı ile gün geçtikçe daha büyük topluluklarla gerçekleştiriliyor.

Etkinliğe yerel ve yabancı basın da ilgi göstermekte ve sahadan yayın yapmaktadırlar.

GazzeNow kampanyası gün geçtikçe ilgi görmekte ve bilinirliği artmaktadır.

GazzeNow etkinliği ile Başakşehir’deki sivil toplum kuruluşlarının ünsiyetinin artması, islami çaba ve gayretlerin bereketlenmesi, organizasyon kabiliyetlerinin gelişmesi, fiili gayretlerin çoğalması için motivasyonun yükseltilmesi gibi somut faydalar sağlanmaktadır.

12-min.jpg

11-min.jpg

4-3-min.jpg

3-3-min.jpg

1-4-min.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler