Özgür-Der Başakşehir Temsilciliği Açıldı

Özgür-Der Başakşehir Temsilciliği Açıldı

Özgür-Der Başakşehir Temsilciliği 13 Şubat Cumartesi gecesi Emin Saraç Kültür Merkezinde düzenlediği bir programla açılışını gerçekleştirdi.

Serkan Ekmen'in sunuculuğunu yaptığı programa siyasiler, sanatçılar ve Başakşehir halkının yanısıra Türkiye'nin çeşitli illerinde faaliyet gösteren Özgür-Der şube ve temsilciliklerinin mensupları katıldı.

Kur'an-ı Kerim ve mealinin okunmasıyla başlayan programda ilk konuşmayı yapan Özgür-Der Başakşehir temsilcisi Bahattin Urluamaçlarının "İslami duyarlılığı, bilinci ve ortak paydaları geliştirmek, ümmetin diğer renkleriyle beraber iş yapabilmek, Kur'an nesline bir nebze de olsa katkı sağlamak olduğunu"  ifade etti. Urlu, "İslami kuruluş ve camialarla birliği ve beraberliği desteklemenin, Kur'an ve Nebevi sünnetin anlaşılması ve yaşatılmasına katkı vererek Allah'ın rızasını kazanmanın yegâne arzu ve hedefleri olduğunu" vurguladı.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya ise; "Hayatımızın İslam ile anlam ve değer kazandığını ve ancak İslam ile kimlik, kişilik izzet ve şeref sahibi olacağımızı ve bu sayede hayata ve olaylara sahih adil ve merhametli bakma imkanını yakalayacağımızı ve ancak bu şekilde etrafımızda olan bitenleri boş gözlerle seyreden olmaktan kurtulabileceğimizi" belirtti.

Kaya, konuşmasının devamında 28 Şubat'ın yıldönümünün yaklaştığı bu günlerde İslami kimliklerinden dolayı, zamanın darbeci zalimlerinin hukuksuz yargılamaları sonucu cezaevlerine giren kardeşlerimizin yaşadıkları mağduriyetin unutulmaması, gündeme getirilmesi ve bu hukuksuzluğun giderilmesi gerektiğine dikkat çekti.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, yaptığı konuşmada dünyanın çeşitli yerlerinde İsrail askerlerinin aleyhine açılan davaların İsrail'i çok rahatsız ettiğini ve bu davalardan vazgeçilmesi için İsrail'in baskı yaptığını vurguladı.

Programda ayrıca gazeteci-yazar Selahattin Eş  Çakırgil, Başakşehir İslami Kuruluşlar Başkanı Mehmet Sevgin, Araştırma ve Kültür Vakfı Başkanı Şemsettin Özdemir ve Özgür-Der Batman şubesinden Şefik Sevim birer selamlama konuşması yaptılar.

Şair Ali Emre'nin okuduğu Halep Acısı isimli şiiri salonda duygu dolu anların yaşanmasına vesile oldu.

Açılış programı Grup Yürüyüş'ün seslendirdiği coşkulu ezgilerle sona erdi.         

img_8732_resize.jpg

img_9048_resize.jpg

img_9005_resize.jpg

_mg_6901.jpg

_mg_6902.jpg

_mg_6903.jpg

_mg_6971.jpg

_mg_7007.jpg

_mg_6972.jpg

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ >>>

Önceki ve Sonraki Haberler