Batman Özgür Der’den İftar

Batman Özgür Der’den İftar

Özgür Der Batman şubesi geleneksel hale getirdiği iftar programı bu yıl Pazar akşamı gerçekleştirdi. İftar programına yüzlerce kişi katıldı.

İftara Özgür Der camiası yanında kimi vakıf, dernek ve Sendika temsilcileri de bulunduğu yaklaşık 250 civarında davetli katıldı. Derneğin terasında verilen iftar yemeğinden önce Batman Şube Başkanı Ramazan Çelikal davetlileri selamlama konuşması yaptı. Ramazan ayının arınmamıza vesile olması vurgusunu yaptığı kısa konuşmasında bu ayın fırsatlar içerdiğini ve bunları çok iyi değerlendirmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Daha sonra Şefik Sevim Hoca davetlilere hitaben; bu günlerin ve bu imkanların anlamlı olduğu ve bu nedenle bunların kıymetini bilmemiz gerektiğini söyleyerek başladığı konuşmasında, Yozlaşmanın bugün geldiği noktaya vurgu yaparak kendimizi ve ailemizi bu beladan kurtarma yönünde Birlikteliğin ve Paylaşmanın bu ortamlar aracılığıyla yerini bulduğunu söyledi.

İftardan sonra Abdullah Gündüz hocanın okuduğu dua ve davetlilerin büyük çoğunluğunun katıldığı Akşam ve ardından Teravih namazları birlikte kılındı.

Önceki ve Sonraki Haberler