Batman Özgür-Der'in Yardımları Suriye'de

Batman Özgür-Der'in Yardımları Suriye'de

Batmanlı Kardeşlerimizin Yardımları Suriye’ye Ulaştı.

Özgür Der’in düzenlediği “Her Evden Bir Torba Un” kampanyası çerçevesinde Batmanda toplanan yardımlar Suriyeli kardeşlerimize ulaştırıldı.

Batman Özgür Der’den kardeşlerimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gitti. Reyhanlı da İHH yetkilileri ile görüşen kardeşlerimiz, sınırı geçip Reyhanlı da bir camiye alınan muhacirleri ziyaret etti. Havanın soğuk ve yağmurlu oluşu sığınmacıları zor durumda bırakıyor.

Pazar günü İHH yetkilileri ile birlikte 20 ton un sınır kapısından geçirilerek Suriye’de ki Müslümanlara ulaştırıldıktan sonra geri dönüldü.

Reyhanlıda yetkililerden muhacirlerin durumu hakkında bilgi alan Özgür Der yetkilileri “Direniş devam ettikçe yardımların devam edeceğini” bildirdiler.

Batman Özgür Der’den Latif RÜZGAR Suriyeli Müslüman kardeşlerimize yardım etme konusunda şunları söyledi: “ Suriye’de direnişin ne kadar zor şartlar altında yürütüldüğünü biliyoruz. Bunun yanında zalim Esad’ın sivil halka karşı sürdürdüğü katliamları da bitmek bilmiyor. Kadın, çocuk, genç, ihtiyar demeden katliamlarına devam eden zalim Esad’a karşı biz Türkiyeli Müslümanlar olarak yardımlarımızla ve desteğimizle Suriyeli kardeşlerimizin yanında olamaya devam edeceğiz. ”

Tüm Müslüman halkı yardımlarını sürdürmesi ve hayırsever vatandaşların Suriyeli Müslümanları unutmamalarını hatırlatan Latif RÜZGAR “Batman dan Suriye’ye yardım köprüsü olmaya devam edeceklerini belirtti.”

Haber: M.Şirin ORUÇ

batman-20121224-2.jpg

batman-20121224-3.jpg

batman-20121224-4.jpg

batman-20121224-5.jpg

batman-20121224-6.jpg

batman-20121224-7.jpg

batman-20121224-8.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler