Batman’da “Eğitim Sistemi” Konuşuldu

Batman’da “Eğitim Sistemi” Konuşuldu

Batman’da bu hafta Özgür-der şubesinde Süleyman Gayretli tarafından sunulan “Eğitim Sistemi, Okul ve Gençlerimiz“ konulu seminer Gerçekleştirildi.

Gündüz bayanlara akşam ise baylara sunulan seminerde Türk Eğitim Sistemi, yapısı okul müfredatlar ile öğretmenlerin niteliklerinin konuşulduğu ilk bölümde eğitim sisteminin hala militarizmin etkisinden kurtulamadığı yetişen genç neslimizi doyurmak ta oldukları yalanların bütün insanlara ve insanlığa zarar verdiği gerçeği dile getirildi.

İkinci Bölümde gençlerin okul, çevre, TV, internet ve akran guruplarıyla olan ilişkilerinin ve çözüm yollarının konuşulduğu bu bölümde gençlerin doyurucu bir şekilde doğru birliktelikler kurabilecekleri arkadaşlar seçmeleri gerekliliği vurgulandı.

TV ve İnternetin çocuklar ve gençler üzerinde agresif sadist ve doğru olmayan davranışların kazandırıldığını söyleyen konuşmacı Çocuklara ve gençlere TV Veya internet konusunda tamamen yasaklayıcı tavır ortaya koymanın onları daha da zor duruma düşürebileceğini vurguladı. Birçok dinleyicinin düşüncelerini ve yaşadıkları olayları anlattıkları seminer karşılıklı konuşmalarla son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler