Batman'da haftalık seminerlere devam edildi

Batman'da haftalık seminerlere devam edildi

Batman Özgür-Der şubesinde haftalık seminerlere devam edildi. Bugünkü sunumları Leyla Akelma ile Sedat Gazioğlu yaptılar.

Batman Özgür-Der şubesinde haftalık seminerlere devam edildi. Gündüz bölümünde Bayanlara sunum yapan Leyla Akelma, İslam'da genel olarak evlilik kurumuna nasıl bakıldığı, Evlilik öncesi ve sonrası dikkat edilecek hususların altını çizdi. Akşam bölümünde Baylara Sedat Gazioğlu, "Eğitim ve Kulluk" konulu sunumu yaptı. Özelde çocuklarımızın sistem içerisinde eğitim kurumlarından aldıkları eğitimin sorgulanması gerektiği, İslam'da çocuğun eğitiminden birinci derecede ebeveynin sorumlu olduğu vurgusunu yaparak geleceğimiz olan çocuklarımızı ne tür tehlikelerin beklediğini hatırlattı. Kendileri iyi eğitilmemiş Ebeveynin çocuklarını da yeterince eğitemeyeceği, bunun şu an çözümünün de mevcut kurumlarımızdan yararlanarak aile okullarının oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Çocuklarımızın üniversiteyi mi - Ahiretlerini mi? kazanmaları konusunda büyük çelişkiler yaşadıklarını, Bunun çözümünün de Ebeveynler olarak bizlerin bu konuda netleşmemizden geçtiğini vurguladı.

Ayrıca evlerimizin alternatif bir eğitim kurumu haline dönüştürmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Sunumdan sonra soru cevap bölümü de en az sunum kadar dikkat çekiciydi.

Önceki ve Sonraki Haberler