Batman'da “Suriye'den İzlenimler” Semineri

Batman'da “Suriye'den İzlenimler” Semineri

Batman'da yapılan “Suriye'den İzlenimler” konulu seminerde Latif Rüzgar, yardım çalışmalarını anlattı.

M. Şirin Oruç / Haksöz-Haber

Batman Özgür-Der'de bu hafta “Suriye'den İzlenimler” konulu seminer sunuldu. Semineri Suriye’ye yapılan yardım konvoylarında bulunan Latif RÜZGAR sundu.

Özgür-Der gönüllülerinin başlattığı her evden iki battaniye kampanyası sonucunda toplanan battaniyeleri Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmasında çaba sarf eden kardeşlerimizden Latif Rüzgar, bu yolculuğunda şahit olduklarını, çektiği fotoğraf kareleri eşliğinde Batmanlı kardeşlerini bilgilendirdi. Sunumunda özetle şunlara değindi:

Suriye de iki yıldır süren zalim Esed’in katliamları gün geçtikçe artmaktadır. Zulme karşı direnen Suriye halkı zor şartlar altında mücadele etmektedir. Yüz binleri aşan sığınmacı ve Suriye de bulunan sivil halk yaşam mücadelesi vermektedir. Müslüman halkın bu direnişe destek vermeleri ve direnişçilerin bizlere emanetleri olan ailelerine yardım edilmesi farzdır. Türkiyeli Müslümanlar olarak yardımlarımızı sürekli hale getirmeliyiz. Direniş sürdükçe yardımlarımız devam etmeli. Suriyeli kardeşlerimize Ensar olmalıyız.

Cephede mücadele eden kardeşlerimizin cephe gerisinde bıraktığı kadın, çocuk, ihtiyar insanlara bakmak ve ihtiyaçlarını karşılamak boynumuzun borcudur. Bizler cephede savaşan kardeşlerimizin geride bıraktıklarının endişesini yaşatmamalıyız. Eğer ola ki bu direniş yardımsızlıktan dolayı duraksarsa yada başarısızlığa uğrarsa, bizim Allah’a vereceğimiz cevabımız ne olacak? Bunu düşünmek bile insana zor gelmektedir.

Şimdiye kadar biz Müslümanlar karınca kararınca yardımlarımızı ulaştırmaya çalıştık. Şimdi de yeni bir yardım kampanyasını başlatıyoruz. Allah'a şükürler olsun ki direnişte olan kardeşlerimize en azından yardımlarımızla destek verme fırsatını yakalıyoruz. En azından ekran başında izlemekle kalmıyoruz.

Edindiğim izlenimler ve görüştüğümüz Müslümanların acil bir şekilde ekmeğe ve una ihtiyaç olduğunu söylediler. Şimdi tüm Müslümanlardan “HER EVDEN BİR TORBA UN” kampanyasına destek vermelerini bekliyoruz. Bu yardım kampanyasını etrafımızdaki tüm duyarlı insanlara duyuralım.

HER EVDEN BİR TORBA UN kampanyası için

Batman'dan ulaşılacak telefon numarası:

Latif Rüzgar: 0530 787 45 32 

Önceki ve Sonraki Haberler