Özgür-Der Batman'da 28 Şubat Açıklaması

Özgür-Der Batman'da 28 Şubat Açıklaması

Özgür-Der Batman Şubesi başkanı Ramazan Çelikal; 28 Şubat darbesinin yıldönümünde bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasının tam metni:

28 ŞUBAT, ERGENEKON TASFİYE EDİLMEDEN BİTMEZ

Türkiye'de her on yılda bir rutinleşen halkın iradesine, inançlarına, örfüne, tabii yaşamlarına, ülkenin mayasını ve dokusunu bozmaya yönelik, güç odaklarının hesaplarının bir neticesi olan totaliter baskıcı süreçlerin önemli halkalarından birisi de şüphesiz 28 Şubat post-modern darbesidir.

İslami şiarlara karşı tahammülsüzlüğün bir neticesi olarak hakikati inkâra şartlanmış güç odaklarının ittifak mekanizmalarıyla, Müslüman halkımızın fıtratları gereği Allah'ın muradını esas alan yaşama hakları ellerinden alınmaya çalışılmıştır.

Hatırlatmak gerekirse; 28 Şubatla medya andıçlanmış, Medyada hak ve özgürlüklerden yana olan kalemler sindirilmiştir. Sermaye bu süreçte kategorize edilerek, inançlı insanların kurumları hak etmedikleri bir sindirme ile ticari faaliyetleri sekteye uğratılmıştır. Yargı bu süreçte brifinglerle hukukun ve demokrasinin koruyucusu olmaktan çıkıp, talimatların ve yönlendirmelerin etkisi altında kalarak hukuksuzluklar zincirini başlatmıştır. Partiler ve İslami kesimin dernek ve vakıfları kapatılmıştır.

Onbinlerce üretken iffetli gencimize üniversite kapılarının kapanmasına, İmam Hatip Liselerinin önü kapatılarak ülke çocuklarının arasında ayrımcılık yapılmasına, binlerce vatandaşının fişlenmesine, bankaların hortumlanmasına, devlet malının layüsel rantiyecilere peşkeş çekilmesine zemin oluşturan 28 Şubatları unutmamayı, bu süreci iyi okumayı bir sorumluluk addediyoruz.

Darbe ürünü ve 28 Şubat'ın temel aktörleri olan Yüksek Yargı, MGK, YÖK ve bunlara payanda olan Medya ve Sermaye ve kimi STK'lar o günkü kadar olmazsa bile etkin konumlarını sürdürmekte ve o karanlık ve puslu günlere dönme özlemi çekmekteler.

Bu zihniyetin bir uygulaması olarak düşüncesini özgürce ifade ettiğinden dolayı Özgür Der ve tüm şubelerinin kapatılma çabaları 28 Şubat zihniyet yapısının bir devamı olduğuna inanıyoruz.

28 Şubat süreci "Ergenekon" la ürününü vermiştir.

Adaletten yana herkesin zihninde kara bir leke olarak hatırlanacak böyle önemli bir tarihin yıldönümünde ilimizi ziyaret edecek olan Başbakan'a; 28 Şubat zihniyetinin izlerinin tamamen silinmesi gerektiğini ve bununda Ergenekon soruşturmalarının Fırat'ın bu tarafına geçmesiyle mümkün olacağını hatırlatmak isteriz.

Ramazan ÇELİKAL
Özgür Der Batman Şube Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler