Şeyh Ahmet Yasin Batman’da Anıldı

Şeyh Ahmet Yasin Batman’da Anıldı

Özgür-Der Batman Şubesi’nde bayanlara yönelik gerçekleştirilen bir etkinlikle 22 Mart 2004 yılında Siyonist İsrail’in gerçekleştirdiği füze saldırısı ile şehit olan İslami Direniş lideri Şeyh Ahmet Yasin anıldı.

Sunuculuğunu İlknur Şener Çevik'in yaptığı etkinlikte Çevik; Şeyh Ahmet Yasin'in felçli bedeninin insanlık evine çeki düzen verme sorumluluğu ve ruhu kazandırdığının vurgusunun ön plana çıktığı sunumundan sonra Semra Doğru ve Zehra Rençber tarafından Kur'an-Kerim'in okunmasıyla programa devam edildi..

Filistin tarihi ve Şeyh Ahmet Yasin hayatından kesitlerin sunulduğu iki ayrı slayt gösterimi yapıldı. Daha sonra Esra Nur Sevim tarafından siyonizmin tarihi, Filistin İslami mücadelesi ve Şeyh Ahmet Yasin'in müslümanlara bıraktığı mirasla ile Siyonizm'in teolojik arka planını sorgulayarak günümüz Siyonist devletin tarihsel oluşum süreci işledi. 1948'te siyonizmin devletleşme süreci ile beraber ümmetin ödediği bedel ile ilgili tespitler yaptı.

Halime Polat tarafından okunan ezgiler ile program devam etti. Gülnur Kapuci tarafından günümüz Filistin sorunu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Boykot duyarlılığına dikkat çekti. Zehra Rençber tarafından şeyh Ahmet yasinin vasiyetnamesi okunarak program son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler