Bingöl Özgür-Der’de Kur’an’a geçen minikler için etkinlik yapıldı

Bingöl Özgür-Der’de Kur’an’a geçen minikler için etkinlik yapıldı

Özgür-Der Bingöl Şubesi Çocuk Kulübünde Kur’an-ı Kerim’e geçen öğrenciler için etkinlik düzenledi.

Özgür-Der Bingöl Şubesi Çocuk kulübü “Kur’an Okuyorum” programı düzenledi. Program; Kur’an-ı Kerim’e geçen öğrencilerin bir ayet ve mealini okumaları,  ardından Çocuk Kulübü yetkilisi Hacer KILIÇ’ın velilere yönelik konuşması, son olarak ise çocukların yıl içerisinde gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerden oluşan kısa bir sinevizyon gösterisinin izlenmesi ile sona erdi.

Özgür-Der Bingöl Şubesi tarafından bayan eğitimcilerin gözetiminde her hafta pazar günleri düzenlenen ve sekiz ay süren çocuk kulübü faaliyetleri kapsamında 2,3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik Kur’an-ı Kerim ve Elif Ba dersleri, Peygamber kıssaları, Sure ezberleri, Namaz öğretimi gibi derslerle birlikte hem eğitici hem de eğlendirici birçok oyun ve etkinlik de düzenlendi.

Çocukların seviyelerine uygun çalışmaların gerçekleştirildiği çocuk kulübü faaliyetleri velilerin de katılımıyla son programını gerçekleştirdi. Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte bu yılki faaliyetlerine “Kur’an Okuyorum” adlı programla son verirken, öğrenciler dönemi velileri ile birlikte sonlandırmanın mutluluğunu yaşadılar.

Program sonrası misafirlere çeşitli ikramlar sunulup, hazırlanan Çocuk Kulübü hatıra köşesinde öğrenciler velileri ile birlikte fotoğraf çektirdiler.

2-2.jpeg

3-2.jpeg

4-007.jpeg

5-007.jpeg

8-006.jpeg

6-003.jpeg

7-006.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler