Mücadelede Yeni Bir Halka: Bingöl Özgür-Der Şubesi

Mücadelede Yeni Bir Halka: Bingöl Özgür-Der Şubesi

Özgür-Der Bingöl Şubesi "Islah ve İnşa" başlıklı bir panel etkinliğiyle açıldı.

Özgür-Der Bingöl Şubesi Islah ve İnşa başlıklı bir panel etkinliğiyle açıldı. Bingöl Kültür Merkezinde düzenlenen açılış programı Bingöl ile birlikte çevre il ve ilçelerden Özgür-Der mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

Açılış programı Erhan Ozan'ın Fusillet süresi 33. Ayetinin mealini okumasıyla başladı. Daha sonra kuranı kerim tilavetini okuması için Hafız Muhammed Emin Selami davet etti. Kuran tilavetinden sonra Özgür-Der Bingöl Şubesi Başkanı Yusuf Boğatekin açılış konuşmasını yapması için kürsüye davet edildi. Boğatekin, özetle kurulduğu günden bugüne yaşanan haksızlıklara, yasakçı zihniyete karşı takılmış olduğu tavır ile dik duran, tevhidi değerlere bağlılığı ve zulüm karşısında susmamaya dair ilkelerimizin tanıklığını yapan ve aynı zamanda bunun örgütlü mücadele örneğini oluşturan Özgür-Der ile beraber olmaktan onur duyduğunu ifade etti. Boğatekin'in konuşmasından sonra paneli sunmaları için konuşmacılar davet edildi.

Hatip ERDOĞMUŞ moderatörlüğünde başlayan panel Abdulhakim Beyazyüz'ün Ümmet ve ulus kavramlarını irdelemesi ve kavramların bizler açısından doğru tanımlanması gerektiğin belirti özetle, ulusçuların "ümmetten bir ulus yarattık" fikrinin bin yıl süreceğini ve bu doğrultuda farklı siyasi, ütopik düşüncelere kapıldıklarını ama aslında ümmetin kayıp çocuklarının yeniden bir araya gelme ve bir ümmet oluşturma fikirlerini göz ardı ettiklerini vurguladı. Beyazyüz'ün ardından Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan KAYA'nın "İslami Kimliğimiz, Önceliklerimiz ve Sorumluluklarımız" başlığıyla konuyu İslami şahsiyetin temel sorumluluklarını değinerek panele devam etti. KAYA, asıl amacın yeni bir tabela asmak değil mücadeleye katkı sağlamak, müminlerle birlikteliğimizi ortak zeminlerimizi çoğaltarak anlamlı ve verimli kılmak olduğunun altını çizdi. Ardından Türkiye'de bir asırdır yaşanan değişikliklere değinen KAYA, Müslümanlar olarak tebliğ ve davet çalışmalarını öncelememiz gerektiğini belirti. Bizlerin bir dava bilincine sahip olmamız gerektiğini ve cemaat ruhunun geliştirmesinin önemini dinleyicilere aktardı. Son olarak KAYA, Ümmet olma bilincini yeniden benliğimizde var etme, aidiyetimizde güçlendirme yoluna gitmemiz gerektiğini, bunun içinde kardeşlik bilinciyle benliğimizi şekillendirmemiz gerektiğini vurguladı.

Açılış programı Grup Yürüyüş solisti Mehmet Ali Aslan'ın Yeni albümünden birkaç parçayı dinleyicilere seslendirmesiyle sona erdi.

bingol-2015116-01.jpg

 

bingol-2015116-02.jpg

 

bingol-2015116-03.jpg

 

bingol-2015116-04.jpg

 

bingol-2015116-05.jpg

 

bingol-2015116-06.jpg

 

bingol-2015116-07.jpg

 

bingol-2015116-08.jpg

 

bingol-2015116-09.jpg

 

bingol-2015116-10.jpg

 

bingol-2015116-11.jpg

bingol-2015116-12.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler