Bosna Şehitleri İçin Bursa'da Anma Programı

Bosna Şehitleri İçin Bursa'da Anma Programı

Özgür-Der Bursa Şubesi, dönemin son programında Bosna Şehitleri’ni anmak üzere bir araya geldi.

Sadullah Kutlu'nun kısa konuşması ile başlayan program, Hakan Albayrak'ın şehitlik kavramını ümmet coğrafyasından kesitlerle ele alması ile sürdürüldü.

Şehitlerin karakterleri üzerine düşündüğümüzde hemen hepsinde şefkat, merhamet, yardımsever olmak gibi özelliklerin belirgin olduğunu vurgulayan Albayrak, vahiyde "birbirlerine karşı merhametli, düşmana karşı net" olmalarıyla anılan müminleri hatırlattı. Bu bağlamda kendi şahitliklerini paylaşan konuşmacı, ümmet coğrafyasında şehitlerin yol aydınlatan, mücadeleyi güçlendiren bir misyonları olduğunu belirterek Mavi Marmara şehitlerinin Gazze direnişinde bulduğu yankıyı örnek gösterdi.

Şehitliğin bir süreci ifade ettiğini belirten konuşmacı, İslam'ı hayatımızda yaşanır kıldığımız; vahyieylemlerimizi, duygu ve düşüncelerimizi düzenleyen bir kaynak haline getirdiğimiz takdirde şehitlik kavramının anlam kazanacağını ifade etti. Bu yolda üzerimize düşenin mücadelemizde sebat edipdisiplinli okumalar, eylemler, birliktelikler ile kendimizden başlayarak Müslüman insanlar yetiştirmek olduğunu belirtti.

Program katılımcıların soru ve katkılarının ardından son buldu.

Program sonrası Özgür-Der Hanım Komisyonu'nun düzenlediği, geliri Suriyeli kardeşlere ulaştırılacak kermese katılım gösterildi.

bursa-20180512-06.jpg

bursa-20180512-02.jpg

bursa-20180512-01.jpg

bursa-20180512-04.jpg

bursa-20180512-03.jpg

bursa-20180512-05.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler