Bursa Özgür Çocuk Kulübü Yılsonu Etkinliği

Bursa Özgür Çocuk Kulübü Yılsonu Etkinliği

Özgür Çocuk Kulübü Bursa şubesi, bir yıl boyunca öğrendiklerini yaptıkları programda sergilediler. Tiyatro gösterileriyle oyunculuk yeteneklerini kanıtlayan çocuklar, hep birlikte söyledikleri marşlarla dostluk ve kardeşliğin somut bir örneğini ortaya koy

Salih amellerin yerine getirilmesi, önce onu istemekle başlar. Çocuklar, söyledikleri dualarla isteklerini dile getirmiş oldular. "Öncü marşı" ile biten programda "Filistinli çocukların oyuncağı nedir?" slâyt sunumu izlendikten sonra Özgür tiyatro grubu özgürce sergiledikleri "Duvar", "At hırsızı" ve "Ben senin yaşındayken" oyunları ile büyük bir beğeni topladılar. Şiirler ile Filistin'e, Irak'a, taa oraya-kardeşlerin olduğu yere- gittiler ve selam getirdiler. Program sonucunda kulüp öğretmeni Sara Işıklar öğretmenler adına bir teşekkür konuşması yaptı. Her eylemimizi ibadi bir sorumluluk olarak görmemiz gerektiğini belirten Işıklar, Allah'ın emaneti olan çocukların emanet bilinciyle yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Çocukların gösterisini takdir ile izleyen veliler, daha önceden de olan tanışıklıklarını pekiştirmiş oldular. Bir sonraki sene aynı yerde, aynı dileklerle bir araya gelme ümidiyle program sona erdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler