Bursa'da “Başörtüsüne Özgürlük” İçin İmza

Bursa'da “Başörtüsüne Özgürlük” İçin İmza

Bursa'da Özgür-Der Şubesi, başörtüsü yasağının sona ermesi ve bu süreçte meydana gelen haksızlıkların giderilmesi amacıyla 29 Eylül 2009 günü imza kampanyası başlattı.

Bursa'da Özgür-Der Şubesi, egemen zihniyetin zalim yüzünü en net biçimde açığa çıkaran ve Demokrasi, İnsan Hakları, Hukuk Devleti... gibi tüm iddia ve söylemleri sözde bırakan başörtüsü yasağının sona ermesi ve bu süreçte meydana gelen haksızlıkların giderilmesi amacıyla 29 Eylül 2009 günü imza kampanyası başlattı. Tutarsızlıkların sadece bürokratik oligarşinin bir hastalığı olmadığını; sözde özgürlükler ve İnsan hakları konusunda son derece tavizsiz ve kılı kırk yaran AB ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da bu hastalıktan kurtulamadığını dile getiren Özgür-Der, tıpkı Namaz, Oruç, Zekat gibi Allah'ın emri ve farzı, müslüman kadının da kimliği olan Başörtüsünün Şartsız ve ayrımsız her alanda özgür kalabilmesi için mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

Özgür-Der, katılımın yoğun olarak yaşandığı imza kampanyasının 5 Eylül Cumartesi günü saat 18:00'de yapılacak olan basın açıklamasıyla sona ereceğini açıkladı.

Önceki ve Sonraki Haberler