Bursa'da Mısır İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Bursa'da Mısır İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Bursalı Müslümanların destek verdiği platform Mısır’da şehit edilen kardeşleri için gıyabi cenaze namazı kıldılar.

Özgür-Der, İHH ve Mazlum-Der ile birlikte Bursalı Müslümanların da katıldığı platform Bursa Ulucamii’nde ikindi namazı sonrası toplanarak Mısır’da darbeciler tarafından şehit edilen kardeşleri için cenaze namazı kıldılar.

Cenaze namazı öncesinde bir konuşma yapan İHH Bursa Şube Başkan Yardımcısı Halil Asa konuşmasında öncelikle Müslümanların Ramazan ayını tebrik etti. Konuşmanın devamında dünyanın birçok yerinde devam eden ve Müslümanların sıkıntı yaşadığı zulümlere Mısır’daki zulmün de eklendiğini belirterek oradaki kardeşlerimiz ile beraber olduğumuzu vurguladı. Ayrıca Mısır’da cunta yönetimi tarafından şehit edilen kardeşlerimiz için dünyanın ve Türk Medyasının sessiz kaldığını, Gezi parkı olaylarında ortalığı ayağa kaldıran medyanın şimdiye kadar 150 kişinin öldüğü Mısır’ı görmediğini belirtti.

Konuşmanın devamında Halil Asa, son günlerde ülkemizde yaşanan olaylar neden ile uzun zamandır devam eden Suriye’deki zulmün de unutulmaya başlandığını, Ramazan ayı olmasına rağmen Zalim Esed diktatörünün Humus’ta katliamlarına devem ettiğini belirterek bu Suriye’deki kardeşlerimizi unutmamamız gerektiğini hatırlattı.

Halil Asa’nın konuşmasından sonra Bursa Ulucamii Vaizi tarafından gıyabi cenaze namazı kıldırıldı ve Müslümanlar sessizce dağıldılar.

Haksöz-Haber

bursa_giyabi_cenaze_namazi.jpg

bursa_giyabi_cenaze_namazi-(2).jpg

bursa_giyabi_cenaze_namazi-(4).jpg

bursa_giyabi_cenaze_namazi-(5).jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler