Bursa'da Sisi'nin İdam Kararları Protesto Edildi

Bursa'da Sisi'nin İdam Kararları Protesto Edildi

Özgür-Der Bursa Şubesi düzenlediği eylemle Mısır’daki idam ve müebbet hapis cezalarını protesto etti.

Özgür-Der Bursa Şubesi düzenlediği eylemle Mısır'daki idam ve müebbet hapis cezalarını protesto etti. Yoğun katılımın olduğu eyleme Bursa 'da gerçekleştirilen  Özgür-Der kampındaki ortaokul ve lise öğrencileri de katıldı.

Eylemi yöneten Serdar Taybova, idam ve müebbet hapis cezalarının hukuksuzluğu ve Müslümanların bu zulme karşı net tavır alması gerektiğini ifade ederek başladığı giriş konuşmasına, idam cezasına çarptırılan Muhammed Mursi'nin mahkemedeki konuşmasını okuyarak devam etti.

Ardından sözü alan Hamza Türkmen, ıslah ekolünün beslediği direniş hareketlerinin bir umut olduğunu, küfre ve zulme karşı duruşlarıyla bizlere örneklik teşkil ettiğini ifade etti. Mısır'da süregelen bu hukuksuzluğa ve sindirme operasyonlarına karşı onurlu bir direnişi devam ettiren Müslümanların şehitliği/şahitliği yaşayarak gösterdiklerini söyledi. Ümmet coğrafyasında küresel vesayetin ve yerel temsilcilerinin kuşatmasına, düşmanlığına karşın ümmetten, mazlumdan, adalet ve özgürlükten yana olan çizginin önemli bir değer olduğunu bu değeri tutarlılık içinde çoğaltmanın ve yaygınlaştırmanın sorumluluklarımızın başında geldiğini  sözlerine ekledi. Son olarak Mısırdaki hukuksuzluk sebebiyle Türkiye'ye gelen İhvan mensubuProf. Muhammed Sait Hoca'nın duasının ardından eylem sona erdi.

Eylemde "Katil Sisi Mısırdan Defol!","Cunta Asıyor Dünya Bakıyor!", "Mısırdaki İdamlara Dur De!" "Ölüm Emri Yeryüzünde Değil Gökyüzünde Verilir!","Zulme Boyun Eğmeyen Öncülerimizin Yanındayız!" gibi döviz ve pankartların yanında "Darbeciler Yenilecek İslami Hareket Kazanacak!", "İhvana Selam Direnişe Devam!", "Seyyid Kutup El-Benna Selam Olsun İhvana!", "Uyan Diren Özgürleş!" gibi sloganlar atıldı.

 

bursa-20150616-01.jpg

 

bursa-20150616-02.jpg

 

bursa-20150616-03.jpg

 

bursa-20150616-04.jpg

bursa-20150616-05.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler