Bursa'da Siyonist İsrail protesto edildi

Bursa'da Siyonist İsrail protesto edildi

Bursa’da Müslümanlar Ulu Camii avlusunda Filistinli şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılıp Siyonist İsrail’i protesto ettiler.

Kudüs'ümüzü ve bizim parçamız Mescid-ül Aksa'yı işgal eden Siyonist katilleri protesto etmek ve Filistinli şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmak amacıyla Ulu Camii avlusunda toplanan Bursalı Müslümanlar namazdan sonra ellerini Allah'a açıp, İslam aleminin bir an evvel uyanmaları ve Siyonist katil İsrail'i bertaraf etmeleri için niyazda bulundular.

Namaz ve dua sonrasında, Bursa Hak ve Özgürlükler Platformu adına, Özgür-Der üyesi Fatih Özçetin'in okuduğu basın bildirisinde ise Siyonist katil İsrail ve bütün işbirlikçileri protesto edildi. Sahte barış arayışlarının asla çözüm olmadığını bir kez daha hatırlatan platform, İsrail'le süren bütün antlaşmaların hiç vakit kaybedilmeden feshedilmesini ve ilişkilerin sona ermesini dile getirdi. Basın açıklaması sırasında Amerika ve İsrail karşıtı sloganlar atan topluluk polisin müdahalesiyle karşılaştı. Topluluk; olaysız bir şekilde okunan basın bildirisi ardından, küçük guruplar halinde İsrail karşıtı sloganlar atarak dağıldı.

HAKSÖZ-HABER / Bursa

Önceki ve Sonraki Haberler