Bursa'da Suriye ve Mısır Eylemi Yapıldı

Bursa'da Suriye ve Mısır Eylemi Yapıldı

Bursa'da Suriye ve Mısır'a destek eylemi yapıldı.

Suriye’de ve Mısır’da yapılmış olan katliamlar, katilleri destekleyen işbirlikçiler ve ses çıkarmayanlar Bursa'da lanetlendi.  Özgür-Der, İHH, Asır-Der, Busey-Der, Gül-Der ve ÇınarDer’den oluşan Suriye ve Mısır Halkıyla Dayanışma Platformu'nun çağrısıyla toplanan kalabalık direnen kardeşlerine selam yolladı. 
 
Programın öncesinde Suriye için İHH tarafından toplanıp Suriye’ye gönderilmek üzere Fomara Meydanı’nda bekleyen 44. tır Abdurrahman Dilipak’ın konuşmasıyla ve yapılan kısa bir duâ ile uğurlandı. 
 
“Suriye Halkı Yalnız Değildir!”, “Mısır Halkı Yalnız Değildir!”, “Ey Mısır, Senle Ölüme Varız!”, “Şehid Esma, Yolun Yolumuz!”, “Şehid Ammar, Yolun Yolumuz!”, “Suriye’ye, Mısır’a, Direnişe Bin Selâm!”, “Suriye’de, Mısır’da İntifada Her Yerde!”, “Yaşasın Suriye Cihadımız!”… sloganlarını atan Bursa halkının dayanamayarak “Katil İran, Suriye’den Defol!”, “Katil Hizbullah, Suriye’den Defol!” sloganlarını attığı da duyuldu.
 
İpek Yolu Uluslar Arası Öğrenci Derneği’nden Ebubekir Armağan’ın sunucusu olduğu program Kur’ân tilavetiyle başladı. Ve ardından Abdurrahman Dilipak’ın konuşmasıyla devam etti. Dilipak konuşmasında özetle şunlardan bahsetti: “Ulusal sınırlar diye bahsedilen şey tamamen anlamsızdır, anlamsızlaşmıştır. Istanbul ne kadar bizimse Şam da o kadar bizimdir, Şam ne kadar bizimse Kahire de o kadar bizimdir.”
 
Dilipak’ın konuşmasının ardından Muhammed Biltaci’nin kızı şehid Esma’ya yazdığı mektubunu Muarrem Kızıl okudu.
 
Özgür-Der’den Murat Ayar ve İHH Orta Doğu Sorumlusu Hasan Aynacı’nın da konuşmacı olduğu programa Grup Yürüyüş de ezgi ve marşlarıyla destek verdi. 
 
Zekeriya Turunç’un yaptığı duâyla program nihayete erdi.
 
bursa_misir_gecesi.jpg
 
bursa_misir_gecesi-(12).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(2).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(3).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(4).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(5).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(6).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(7).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(8).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(9).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(10).jpg
 
bursa_misir_gecesi-(11).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler