Bursa’dan Gazze’ye Bin Selam

Bursa’dan Gazze’ye Bin Selam

‘Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu’ üyesi sivil toplum kuruluşları Ulu Cami’de Cuma namazı sonrası Filistinli şehitlerin gıyabında cenaze namazı kıldılar. Ardından Orhangazi parkına geçen grup, sloganlar eşliğinde ortak basın açıklamasına katıldı.

Basın bildirisini Platform adına Memur-Sen İl temsilcisi Numan ŞEKER okudu. Yıllardır Filistin'de tecrit politikası uygulayan, terörist eylemlerden vazgeçmeyen Siyonist katil İsrail'in, Gazze'de okullarla ve evlere yaptığı vahşi saldırıların Ortadoğu ve dünya barışına ciddi zarar verdiğini dile getiren ŞEKER, üç maymunu oynayan batılı devletlerden ziyade yıllardır bir türlü harekete geçemeyen İslam toplumlarının bir an evvel harekete geçmelerini ve bu katliama dur demeleri gerektiğini ifade etti.

ŞEKER, tüm dünya ülkelerini yardıma çağırırken, Başbakan'dan, hükümetten, muhalefetten ve vicdanı olan herkesten maddeler halinde taleplerini sıraladı. Bu durumda:

-Başbakan, BOP eş başkanlığından derhal istifa etmelidir.

-İsrail Başbakanı ile yapılan 5 saatlik görüşme kamuoyuyla paylaşılmalıdır.

-İsrail ile yapılan her türlü askeri ve ticari anlaşmalar derhal iptal edilmelidir.

-İsrail ile her türlü ilişki suç sayılmalı ve ona göre hareket edilmelidir.

-İsrail dostluk grubu üyeleri hiç vakit kaybetmeden istifa etmeli ve istifalarını kamuoyuna deklare etmelidir.

'Katil İsrail Filistin'den defol', 'Hamas'a Cihad'a Hizbullah'a bin selam', 'Yaşasın küresel intifada', 'İşbirlikçi iktidar istemiyoruz', 'Konya'daki uçaklar bizi vuruyor', 'zulme karşı direneceğiz', 'Hamas'a selam direnişe devam', 'Katil ABD Katil İsrail' gibi sloganların yoğun bir şekilde atıldığı basın açıklaması olaysız bir şekilde son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler