Bursalı Çocuklardan Gazzeli Çocuklara Bin Selam!

Bursalı Çocuklardan Gazzeli Çocuklara Bin Selam!

Bursalı çocuklar ve aileleri Gazze’deki Müslümanlara destek amacıyla bugün 12:00’de Setbaşı kütüphanesinin önünde toplandı. Çocukların öncülüğünde Orhangazi Parkı’na kadar yürüyüş yapan grup, burada Filistin için etkinlikler yaptı.

'Zulme karşı direneceğiz', 'Direne direne kazanacağız', 'Katil İsrail Filistin'den defol' 'Gazze'ye selam direnişe devam' gibi sloganlar eşliğinde Orhangazi Parkı'na yürüyen Bursalı çocuklar, burada Özgür-Der Çocuk Kulübü'nün, Filistinli çocukları anlatan 'Duvar' adlı tiyatro gösterisini izledi. Tiyatronun ardından Özgür-Der Çocuk Kulübü'nden minik Esra, okuduğu basın açıklaması ile Tüm Bursa'lı çocuklar adına Gazze'li kardeşlerine seslendi.

Okuduğu basın açıklamasında Avrupa birliğine, Müslüman ülke liderlerine ve yaşadıkları coğrafyanın yöneticilerine seslenen Esra, İsrail'i kınamanın asla yeterli olamayacağını, bunun bir harekete dönüşmesi gerektiğini ve Müslüman ülkelerin yöneticilerinin bu durama müdahale etmeleri gerektiğini söyledi. Konya'daki uçakların hala eğitim gördüğünü de sözlerine ekleyen Esra, Filistinli kardeşlerine de; bombaları engelleyecek güçleri olmasa da her daim yanlarında olduklarını, sevgilerini, kardeşliklerini ve umutlarını onlara gönderdiklerini ifade etti.

 

Basın açıklamasının tam metni:

BursalI çocuklardan GazzeLİ çocuklara…

60 Yıldır işgal altında olan bir ülkenin çocukları! Katliama, Soykırıma tabi tutulan kardeşlerimiz!

Biz biliyoruz Müslüman ülke liderlerinin, Birleşmiş Milletlerin, Avrupa Birliğinin ve ne demekse, hala anlayamadığımız Dünya Kamuoyunun, Siyonist çetenin işlediği vahşete karşı suskun kaldığını? Ama usanmadan sormaya devam edeceğiz.

Neden?

Siz Birleşmiş Milletler, 1974'ten beri kınama kararları yayınlıyorsunuz. Bu kararlar Siyonist katillere destek mesajına dönüşüyor. Ve bu destekle topraklarımız daha fazla işgal ediliyor. Evlerimiz daha çok yıkılıyor. Babalarımız, Annelerimiz daha fazla katlediliyor.

Siz Avrupa birliği; İnsan hak ve özgürlüklerinin şampiyonları! Bizi insandan mı saymıyorsunuz? Haklarımız Misket, özgürlüklerimiz Fosfor bombaları mı?

Ey Ümmet!

Müslümanlar!

Biz biliyoruz yüreklerinize akıttığınız göz yaşlarınızı. Yöneticilerinizin sağırlığını giderecek bir yolunuz yok mu?

Siz ey Petrol kuyuları ve dolarlar üzerindeki saltanat sahipleri!

Çocuklarınızın yüzüne bakabiliyor musunuz? Baktığınızda Gazze'li çocukların parçalanmış ve açlıktan, ilaçsızlıktan süzülmüş yüzleri gözünüzün önüne gelmiyor mu? Bu kadar mı arsızsınız?

Ey Özellikle yaşadığımız coğrafyanın yöneticileri!

Siyonist İsrail'le askeri ve ticari anlaşmaların, Gazze'li çocuklar üzerinde denenen silahların bir sorumluluğu olabilir mi? Ve yine özellikle Konya'da eğitim yapan Siyonist katillerin, uçaklarına hedef olarak çocuk maketleri seçmişlerse bunu uluslar arası dengelerle izah edebilir misiniz?

Küresel katil Amerika'nın verdiği silahlarla, bu silahları çocuklar üzerinde kullanan Siyonist katil İsrail'le mahşerde, aynı akıbeti paylaşma ihtimalinizin olmadığını mı düşünüyorsunuz.

Siz Gazze'li kardeşlerimiz!

Size Fosfor, Misket bombalarını engelleyecek imkanımız yok ne yazık ki.

Size sevgimizi, umudumuzu ve kardeşliğimizi gönderiyoruz. Sizin bize direniş umudunu gönderdiğiniz gibi.

Sizi seviyoruz, sizi unutmuyoruz ve sizinle sonuna kadar beraberiz.

Bursa'dakİ kardeşlerİNİz

BURSA ÖZGÜR-DER ÇOCUK KULÜBÜ

Önceki ve Sonraki Haberler