Bursalı hanımlar 'Anneler Günü'nde haykırdı: “Gazzeli anneler tarih yazıyor!”

Bursalı hanımlar 'Anneler Günü'nde haykırdı: “Gazzeli anneler tarih yazıyor!”

Bursa’da Gönüllü Kuruluşlar Platformunun hanım komisyonlarının çağrısı ile Ulu Camiide toplanan anneler Şehreküstü meydanına kadar devam edecek bir yürüyüş düzenlediler.

Yürüyüş boyunca “Gazze’de anneler dimdik ayakta”, “Bursa’dan Gazze’ye annelere bin selam”,  “Gazzeli anneler tarih yazıyor”, “Hamas’a  selam direnişe devam”, “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Siyonist devlet yıkılacak elbet” sloganları atılarak tekbirler getirildi.

Şehreküstü meydanına kadar devam eden yürüyüş burada platform adına İmran Tezcan’nın okuduğu basın açıklaması ile son buldu.

Basın açıklamasının tam metni:

BU YIL ANNELER GÜNÜ VAKARLA DİRENEN, KAHRAMAN GAZZELİ KADINLARIN YANINDA OLMA GÜNÜDÜR!!

Tam 218 gündür kadın, çocuk demeden, tüm masumların katledildiği ,soykırıma şahitlik eden dünya! şanlı Filistin direnişi karşısında bir tercih yapmak durumunda kalmıştır. Zulme rıza gösterenler ve zulme karşı direnenler. Bizler zulmü sona erdiremesek de, direnen Gazze halkının yanında olduğumuzu, haykırmak için bir kez daha toplandık..

Annelik, Gazze de bambaşka bir anlam kazanmıştır...Gazze de annelik, şehit olan evladını Rabbine uğurlarken, geride şehit olacak evladı olduğuna sevinmektir!!! Gazze de annelik, yetim kalan yavrularını bin bir meşakkatle doyurup, her şeye rağmen  ayakta kalabilmektir!!

Gazze'de annelik, bu davayı ardından yürütecek nesillerin önünde; vakarla, sabırla, dirençle dimdik durabilmektir!!

Aylardır kar, kış demeden her yaştan, her inançtan, her milletten insanlar bu zulme DUR !  diyebilmek için sokaklara döküldüler. Kimse onlara ses çıkarmadı. Kar üstünde yattılar, gösteri yaptılar, banliyölerde, meydanlarda türlü türlü eylemler yaptılar, kimsenin sesi çıkmadı. Ama; bir gün gençler ayaklandı. üniversite kampüslerinde. Dünyanın en prestijli üniversitelerinde çadırlarda kalıp gösteriler yaptılar. Ve polis zulmüyle karşılaştılar. Çünkü Genç demek,  gelecek demek!! Siyonist İsrail ve onun en önemli hamisi ABD bundan rahatsız oldu. Gençlerle bu davanın geleceğe taşınacağını biliyorlardı..

İşte bizler bugün, kapitalizmin bize dayattığı, tüketimi körükleyip ,duygularımızı yozlaştıran, Anneler günü nü bambaşka bir şekle büründürmek için toplandık. Bizi uyandırıp kendimize getiren, hangi görüşten, hangi milletten olursak olalım bizi birleştiren ,Gazze davasını gelecek nesillere aktaracak anneler!!!... Evlatlarımıza Gazze deki kahraman anneleri ve çocuklarını gösterelim.. Her şeyi tiyatro sahnesi gibi izlediğimiz ve duyarsızlaştığımız şu dönemde, Aksa davasını unutturmamak en büyük ve en öncelikli vazifemizdir!!

Ey dünyaya unutmayacağı bir ders veren Gazze’li anneler. Bizim sizden öğrenecek çok şeyimiz var.. Gönlümüz, dualarımız sizinle.. Ve zafere olan inancımız tam.. Bugün sizlerin, kahraman Gazze’li annelerin ,yanında olma günüdür..

Bursa Gönüllü Kuruluşlar platformu adına Filistin’in sesini yükselten tüm Bursalı (annelere) kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

“De ki; ey kafirler! Yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz!”

photo-2024-05-12-12-59-40.jpg

photo-2024-05-12-12-40-48-1.jpg

photo-2024-05-12-12-40-48-2.jpg

photo-2024-05-12-12-40-48-3.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler