Katil İsrail Bursa'da tel'in edildi

Katil İsrail Bursa'da tel'in edildi

Özgür-Der Bursa Şubesinin çağrılarıyla Gazze ile Dayanışma Platformu, Filistinli kardeşlerimize destek eylemi gerçekleştirdi.

Binlerce kişinin toplandığı SetBaşı Köprüsü’nden Ulu Camii Meydanı’na doğru Filistin mücadelesine destek ve Siyonist katliamı protesto yürüyüşü yapıldı. Gazze Direnişi ve Mescid’i Aksa ile ilgili birçok döviz ve pankartın taşındığı yürüyüşte sürekli “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “Hamas’a Selam Direnişe Devam”, “Müslüman Kardeşine Sahip Çık”, “Bursa’dan Gazze’ye Direnişe Bin Selam”, “Kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail” gibi sloganlar atıldı.

Yürüyüş sonrası Özgür- Der Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Avar platform adına açıklamalarda bulundu.

Gazze'nin gündemden düşürülmemesi gerektiğine vurgu yapan Avar, "Yaşanan katliamları ve insanlık dışı muameleleri hiç bir zaman gündemden düşürmeden Bursa'daki Müslümanlar olarak bu mücadeleyi devam ettireceğiz." dedi.

Avar ayrıca gündem değiştirme çabasında olanların, halkı milliyetçiliğe sevk ettiğini ve Müslümanların bu provokasyona gelmemeleri gerektiğine vurgu yaptı.

Daha sonra İHH Yönetim Kurulu Üyesi Abdülmelik Yalvarıcı konuştu. Yalvarıcı, bu katliamların yeni başlamadığına ve uzun yıllardır Gazze başta olmak üzere ümmet coğrafyasında devam ettiğine vurgu yaptı.

Yalvarıcı, Mavi Marmara başta olmak üzere son 10 yılı özetleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program Asır-Der'den Muharrem Kızıl'ın yaptığı dua ile sona erdi.

img-20231231-wa0257.jpg

Basın açıklamasının tam metni:

YAŞASIN KÜRESEL VİCDAN İNTİFADASI

Siyonist çete Aksa Tufanı'nda uğradığı büyük zilletin acısını çocuklardan, kadınlardan, okullardan, hastanelerden çıkarmaya çalışıyor. Elbette tüm bu cürümleri yalnız başına işlemiyor. Dokunduğu her yeri kana bulayan ABD ve siyonist işgalcilerde kendi sömürgeci ruhunu bulan batılılardan cesaret buluyor.

Öte yandan Aksa Tufanı ve Gazze direnişi insanlık tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir şey başardı. Bencilleşmiş ve yozlaşmaya yüz tutmuş dünyanın üzerindeki ölü toprağını atıp Küresel Vicdan İntifadası başlattı.

Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurur; " O (Allah) ölüden diriyi çıkartır, diriden de ölüyü. Tüm yeryüzüne ölümünden sonra hayat verir. İşte siz de böyle dirileceksiniz(Rum/19). Aksa Tufanı ve Gazze direnişi insanlığın vicdanını uyandırdı. Zalimin zulmünü faş etti. İkiyüzlü güçlerin hümanizm maskesini yırtıp attı, onları utanç içinde bıraktı. Düşmanı gözümüzde ne kadar büyüttüğümüzü ve onun nasıl da kağıttan kaplan olduğunu bize gösterdi, bizi mahcup etti.

Aksa Tufanı tıpkı Büyük Tufan'daki Nuh aleyhisselamın gemisi gibi yeryüzünde vicdan sahibi herkesi bir araya topladı. İnsanlığı kurtulmaya ve özgürleşmeye davet etti.

Yüzyıllık işgale, katliamlara ve şimdi Gazze'deki soykırıma rağmen siyonistler bu savaşı çoktan kaybetti. Kaybettiler çünkü tüm dünyanın vicdanında sonsuza dek lanetlenip mahkum oldular. Kaybettiler çünkü kendilerini var ettikleri "yenilmezlik" imajını kaybettiler.

Bu savaşı çoktan kaybettiler çünkü artık Filistin topraklarının işgal ederken güvende olamayacaklarını, o topraklarda asla kalamayacaklarını çok iyi biliyorlar. Beş yüz binden fazla işgalci yerleşimci başka ülkelere kaçtı.  Geri dönenlere para verilmesine rağmen dönmeye cesaret edemiyorlar çünkü Allah'a şükür ki orda mücahitler var.

Bu savaşı kazanmayı bırakın daha tek bir esiri bile kendileri bulup alamadı. Esir takasında rezil oldular. Ateşkese mecbur kaldılar. Yalan haberlerle ancak kendilerini kandırıyorlar.

Direnen, inanan bir halkın karşısında barbarlık mutlaka kaybetmeye mahkumdur. Siyonistleri ve yandaşlarını acziyet içinde bırakan mücahitler de mutlaka kazanacaktır. Çünkü Hamas sadece Gazze'nin değil tüm Filistin halkının iradesini temsil ediyor. Siyonistler, tüm Filistin halkını bitirmedikçe Hamas'ı da bitiremeyeceklerini biliyorlar. Hamas halkın kendisidir. Bu yüzden açıkça SOYKIRIM suçu işleyerek halkı yok etmeye çalışıyorlar. Ancak yüzyıldır başaramadıklarını şimdi de başaramayacaklar.

Direnen kardeşlerimizle iftihar ediyoruz. Irkçılığa karşı bizi kardeş kılan Rabbimize şükrediyoruz. Tüm dünyaya izzet ve şeref dersi veren kardeşlerimizle gurur duyuyoruz. İşte biz o yiğit insanların kardeşleriyiz, diyoruz.  Şehitlerimiz için üzülüyoruz, kardeşlerimiz için dua ediyoruz ama asla yılgınlığa düşmüyoruz. Yeis içinde değiliz, yas tutmuyoruz.

Rabbimiz kardeşlerimizi ve kardeşliğimizi korusun. Onları muzaffer kılsın. Zalimleri ve destekçilerini helak etsin.

Yaşasın Gazze Direnişimiz!

Yaşasın Küresel İntifada!

Yaşasın kardeşliğimiz!

img-20231231-wa0252.jpg

img-20231231-wa0259.jpg

img-20231231-wa0260.jpg

img-20231231-wa0231.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler