Çorum Halkının Yardımları Suriye Yolunda

Çorum Halkının Yardımları Suriye Yolunda

Çorum-Suriye Halkı Dayanışma Platformu Yardımlarını Ulaştırmaya Başladı.

Çorum’da faaliyet gösteren kurumların oluşturduğu Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu ilk sevkiyatını bugün gerçekleştiriyor. Çorumlu hayırseverlerin, Suriye’de Katil Baas rejimine karşı direnen kardeşlerine gönderilmek üzere toplanan yardımlar, dualar eşliğinde araca yüklendi.

Yaklaşık 25 ton un, makarna, pirinç, battaniye ve kışlık giysilerden oluşan malzemeler Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki İHH deposuna nakledilecek. Buradan da Suriye içlerine kadar yardım çalışmalarını devam ettiren İHH ekipleri tarafından, bombardıman altında açlık ve soğukla boğuşan kardeşlerimizle buluşturulacak.

Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu yetkilileri yardım çalışmalarının devam ettiğini, gönderilen yardımlardan ötürü Çorumlu hayırseverlere müteşekkir olduklarını belirttiler. Ancak gönderilen bu yardım malzemelerinin, ihtiyaç olunan acil miktarın çok altında kaldığını ve yardım toplama organizasyonunun hız kesmeden devam ettiğini, ikinci aracın hazırlanmakta olduğunu ancak sevkiyat için yeterli miktarın henüz toparlanamadığını ve hemşerilerimizin bu doğrultuda katkıda bulunmalarını beklediklerini de açıkladılar.

Suriye’de yaklaşık 22 aydır devam eden direnişi engellemek adına Esed güçleri yerleşim birimlerini hedef ayırmaksızın bombalamakta, ekmek dahi bulamayan halkı fırın önlerinde, ekmek kuyruklarında hedef almakta, katletmekte.

Son olarak platform yetkilileri; ‘Komşusu aç iken, kendisi tok olan bizden değildir’ şiarını yükselten bir peygamberin ümmeti olarak, infak ve zekâtlarımızı Suriye halkı ve direnişçilerine yönlendirmemiz gerektiğinin, kardeşlerimize ensar olma sorumluluğumuzun da altını çizdiler.

pc180064.jpg

pc180066.jpg

pc180073.jpg 

Önceki ve Sonraki Haberler