Çorum'da Sisi Cuntasının İdam Kararları Protesto Edildi

Çorum'da Sisi Cuntasının İdam Kararları Protesto Edildi

Çorum Merkez Hürriyet Meydanında bir araya gelen Müslümanlar Mısır cunta mahkemesinin Mursi ve arkadaşları için onadığı darbe kararını protesto etti.

Özgür-Der Çorum Şubesini çağrısı ile akşam namazına müteakip Çorum Merkez Hürriyet Meydanında bir araya gelen Müslümanlar Mısır cunta mahkemesinin Mursi ve arkadaşları için onadığı darbe kararını protesto etti.

Yoğun bir katılımın olduğu basın açıklamasına diğer STK temsilcileri de destek verdiler. Özgür-Der Çorum Şb.Bşk Murat İslam'ın yaptığı açıklamada "Mursi'nin şahsında İslam'a ve onun yüce değerlerine sahip çıkan ümmet bilincini taşıyan tüm muvahhit ve mazlum Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız" dedi

Bu karar şüphesiz Mısır'da icra olunan hukuksuzluğu, zulmü ortaya koyduğu gibi aynı zamanda Sisi cuntasının çaresizliğini de ifşa ettiğini belirten Murat İslam, şimdi cunta bir türlü boyun eğdiremediği Müslümanların boynuna idam ipini geçirerek teslim almaya çalıştığını söyledi.

Türkiye'de Mısır üzerinden cuntacılığı, darbeciliği meşrulaştırmaya kalkan, Mısır'da ki bu zalim kararı Türkiyeli Müslümanlara karşı bir sopa gibi sürmeye çalışan laik darbeci zihniyete de dikkat çeken İslam, Türkiye'de istikrarsızlık, kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen zihniyet ile Mısır'da Mursi yönetimini darbe ile deviren zihniyet aynı olduğu belirtti.

"Defol Sisi, Seninleyiz Mursi","Üzülme Gevşeme Allah Bizimler","İslami Hareket Engellenemez","Seyyit Kutup El Benna, Selam Olsun İhvan'a" sloganların atıldığı basın açıklaması, Hacı Ömer Bayram'ın yaptırdığı duanın ardından sona erdi.

corum-20150626-01.jpg

corum-20150626-02.jpg

corum-20150626-03.jpg

corum-20150626-04.jpg

corum-20150626-05.jpg

corum-20150626-06.jpg

corum-20150626-07.jpg

corum-20150626-08.jpg

corum-20150626-09.jpg

corum-20150626-10.jpg

BASIN AÇIKLAMASI METNİ…

Değerli Çorum Halkı ve saygıdeğer basın mensubu arkadaşlar!

Bugün darbeci cuntanın sözde mahkemelerinin onamış olduğu darbe kararlarını protesto etmek için buradayız.

Ve Katil Sisi başta olmak üzere onunla birlikte hareket eden tüm zalimleri ve müstekbir güçleri lanetlemek için buradayız.

Mursi'nin şahsında İslam'a ve onun yüce değerlerine sahip çıkan ümmet bilincini taşıyan tüm muvahhit ve mazlum Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız.

Yeryüzünde küfre karşı direnip, Allah'ın istediği bir yeryüzü düzeni inşa etmek için Çorum'dan "Adil Şahitler" olarak zalimlerinin zulmünü lanetlemek ve Müslüman kardeşlerimizin haklı davalarına sahip çıkmak için buradayız.

Bugün Mısır'ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi için darbeci cunta mahkemesi, bir idam kararını ömür boyu hapis cezasına çevirmiş, diğeri ise onamıştır.

Ayrıca; üç İhvan yöneticisi Muhammed Biltaci, Hayrat Şatır ve Ahmet Muhammed Abdulati'nin yanı sıra 106 kişiye geçen ay verilen idam cezalarının, onanmasını şiddetle kınıyoruz.

Mursi'ye verilen idam cezası hukuki değil, siyasi bir karardır.

Mursi'nin keyfi, uluslararası standartları karşılamaktan uzak ve hukuki sayılamayacak bir süreç sonucunda böyle bir hükümle karşı karşıya bırakılması, şüphesiz Mısır'ın ihtiyaç duyduğu toplumsal barış ve istikrarın sağlanmasına hiçbir şekilde katkı sağlamayacaktır.

Mısır'da şahit olduğumuz şey bir mahkeme kararı, bir yargılama süreci değil, düpedüz sefil oyun ve tiyatrodur. Sisi yargıcı sadece İhvan lideri Muhammed Bedii ve seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi değil; yıllardır Siyonistlerin cezaevinde bulunan Hamas komutanlarından Hasan Seleme gibi, yine geçtiğimiz yıl Gazze'de şehit edilen Hamas komutanlarından Raid Attar gibi mücahitler hakkında da idam kararı vererek Siyonist uşaklık ettiğini ispatlamıştır.

Bu karar şüphesiz Mısır'da icra olunan hukuksuzluğu, zulmü ortaya koyduğu gibi aynı zamanda Sisi cuntasının çaresizliğini de ifşa etmektedir. Cunta elinden gelen her şeyi yapmış, katliamla, işkenceyle, yasakla, zulümle İhvan'a boyun eğdirmeye, İslami hareketi susturmaya, sindirmeye çalışmış ama başarısız olmuştur. Kardeşlerimiz esir olsa da asla teslim olmamışlardır. Ve şimdi cunta bir türlü boyun eğdiremediği Müslümanların boynuna idam ipini geçirerek teslim almaya çalışmaktadır.

Oysa Müslümanlar Rableriyle ahitlerine sadıktırlar. Bir kısmı ahdini yerine getirmiş ve şehadete yürümüş, diğerleri de sıralarını beklemektedirler ama asla sözlerinden dönmemişler, dönmeyeceklerdir.

Ayrıca Türkiye'de Mısır üzerinden cuntacılığı, darbeciliği meşrulaştırmaya kalkan, Mısır'da ki bu zalim kararı Türkiyeli Müslümanlara karşı bir sopa gibi sürmeye çalışan laik darbeci zihniyeti de buradan lanetliyoruz.

Mursi'ye darbe yapıldığında buna içten içe sevinen ve aynı sürecin Türkiye'de gerçekleşmesinden, seçilmiş cumhurbaşkanına darbe yapılsa ve idam edilse bundan hoşnut olacağı belli çevrelerin yayın organlarında attıkları manşetlerin kendilerini ele vermiştir.

Bu çerçevede Türkiye'de 7 Haziran genel seçim sonuçları Orta Doğuda Darbeci Sisi, Katil Esed ve onların destekçileri İran ve İsrail başta olmak üzere ABD, BM ve Batı dünyası tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

Türkiye'de ki Ak Parti iktidarı Filistin'de, Suriye'de, Mısır'da ve diğer coğrafyalarda akan kana sessiz kalmaması, BM ve küresel egemenlerin iki yüzlü politikalarını ifşa etmesi bu güçleri rahatsız etmiştir.

Türkiye'de istikrarsızlık, kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen zihniyet ile Mısır'da Mursi yönetimini darbe ile deviren zihniyet aynıdır.

Bizler Sisi gibi zalimleri, Beşşar gibi kasapları, Maliki gibi despotları ve destekçisi İran'ı ve Suud'u, ayrıca; tüm katil diktatörlerin patronluğunu yapan ABD'sini, İsrail'i, BM'nin 5'li çetesini, Rusya'sını lanetlemeyi sürdüreceğiz.

Zillete boyun eğene yazıklar olsun!

İzzete talip olan tüm Müslüman kardeşlerimize selam olsun!

Çorum'lu Müslümanlar olarak, tevhidi ilkemizle adaleti tesis etmek ve özgürlüğünün kapılarını açmak için mücadelemiz arzın tamamında devam edecektir.

Bu vesile ile İhvan'a karşı gerçekleştirilen bu haksız, hukuksuz ve alçakça saldırıları, bir komediden farksız olan idam kararlarını, cuntanın baskı ve despotizmini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Mısır halkını ve Müslüman kardeşler teşkilatının haklı davalarında sonuna kadar destekliyoruz.

ÖZGÜR-DER ÇORUM ŞB.

Önceki ve Sonraki Haberler